Burun yüzün odak noktasıdır. Bu nedenle cerrahların hastanın yüzünün doğal hatlarını anlaması, bunlara saygı duyması ve bu hatları koruması çok önemlidir. Burun estetiği, en yaygın kozmetik prosedürlerden biridir. Herhangi bir burun şekillendirme prosedürü için kullanılan teknik, her hastanın özelliklerine ve amaçlarına bağlı olacaktır. Etnik kökenimiz fiziksel özelliklerimizi belirler ve bu nedenle gerçekleştirilebilecek ve hastanın ihtiyaçlarını karşılamaya en uygun burun şekillendirme tekniğinin türünü büyük ölçüde etkileyecektir.

Alarplasti Ameliyatı Hangi Durumlarda Kullanılır?

Alarplasti estetiği hastalarından gelen en yaygın talepler şunları içerir:

– Burun deliklerinin daralması

– Daha dar ve daha belirgin burun köprüsü

– Burun ucu iyileştirme

Alarplasti Nasıl Yapılır?

Alarplasti, özellikle burun deliklerini değiştiren bir tür burun şekillendirme prosedürüdür. Birçok hastanın burun deliklerinin genişliği konusunda endişeleri olduğundan, burun deliklerinin genişliğini daralttığı için alarplasti en sık talep edilen prosedürlerden biridir. Burun delikleri veya ‘alar’ herhangi bir kıkırdak içermez ve bunun yerine yumuşak dokudan ibarettir. Bu nedenle prosedür bu dokunun bir kısmının çıkarılmasını içerir

Alarplasti, burun deliğinin alar tabanında yanağa bağlandığı bölgeden küçük, kama şeklindeki bir burun yumuşak dokusu parçasının çıkarıldığı cerrahi bir kozmetik prosedürdür. Cilt, burun tabanında daha dar bir pozisyona geri dikilir. Bu prosedürden kaynaklanan izler ise burnun doğal kırışıklıkları içinde iyice gizlenir.

Alarplasti Sonrası İyileşme

Alarplasti sonrası herhangi bir kemik veya kıkırdak yeniden şekillendirmesinin gerçekleşmemesi ve sadece burun deliklerinin yumuşak dokusunun etkilenmesi nedeniyle iyileşmek için daha az zaman gerekir. Hastaların prosedürü takip eden ilk hafta burunlarında atel olacak ve sonrasında doktorun gerekli olduğu zaman çıkarılacaktır. Genel olarak, ameliyat sonrası tam iyileşme iki hafta kadar sürer.

Alarplasti için ideal aday kimdir?

Alarplasti, burun deliklerinin görünümünü ve burun tabanını değiştirmek isteyen adaylar için idealdir. Büyük, asimetrik burun delikleri, geniş burun delikleri veya çıkıntılı burun delikleri alarplasti ile düzeltilebilir. Alarplasti 18 yaşın altındaki kişilere önerilmemektedir.

Alarplasti ameliyatının potansiyel yan etkileri nelerdir?

Alarplasti ameliyatının olası yan etkileri arasında morarma, kanama, şişme, asimetri, uyuşma, yara izi ve nefes alma güçlüğü bulunur.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara