Burun ucu estetiği söz konusu olduğunda doğru bir görünüm elde etmek genellikle küçük, hassas ayrıntılara bağlıdır. Burun ucunda bir şey bozulursa, burnun tüm siluetinin dengesi bozulabilir. Burun ucunun düzeltilmesi zor bir rinoplasti prosedürü olabilir. Ancak doğru yapıldığında sonuçlar oldukça güzel görünecektir.

Burun Ucu Rinoplasti Nedir?

Rinoplasti, burnun görünümünü ve işleyişini iyileştirmeyi amaçlayan bir prosedürdür. Burun ucu estetiği ise burun ucunun boyutunu, oranını ve rotasyonunu değiştirerek geriye kalan burun yapısına dokunmadan tek başına burun ucunu düzeltmeyi amaçlar.

Burun ucu estetiğinde ilk adım burun estetiği ameliyatının amacının belirlenmesidir. Çoğu zaman, hastalar burun ucunun aşırı kalkık ya da aşağıda olması nedeniyle rahatsız olurlar. Bununla birlikte, uzunluk her zaman sorun değildir. Bazen burun ucu çok geniş olabilir.

Burun ucu rinoplasti genellikle genel anestezi gerektiren bir işlemdir, çünkü burun ucu düzeltmeleri genellikle burun ucuna daha zarif bir görünüm kazandırmak için kıkırdak veya cildin çıkarılmasını veya inceltilmesini içerir.

Ancak burun ucu estetiği açık rinoplasti yerine “kapalı rinoplasti” olarak yapılabilir; bu, burun ucu düzeltmesini gerçekleştirmek için kullanılan kesilerin burun içinde yapıldığı ve sonuçta minimum yara izi bırakıldığı anlamına gelir.

Burun Ucu Rinoplasti İyileşme Süreci

Burun ucu rinoplasti ameliyatından sonra, muhtemelen burun atelleri ve bant uygulanması gerekecektir. İyileşme sürecinin bu aşaması sadece bir hafta kadar sürmelidir, bundan sonra okula ya da işe geri dönebilirsiniz.

Ameliyattan günler sonra, bu dönemde bir miktar rahatsızlık veya tıkanıklık tamamen normaldir ve kozmetik cerrahınız bununla başa çıkmak için ilaç önerebilir. Burun ameliyatınız sonrasında da şişlik olabilir ve bu tamamen normaldir. Şişlik yaklaşık iki hafta sonra kaybolmalıdır.

Başarılı bir burun ucu estetiğinden sonra burun ucu inceliğinizde önemli bir gelişme olduğunu fark etmelisiniz. Daha zarif bir burun ucu, burnunuzun tüm silüetini değiştirebilir. Diğer rinoplasti yöntemleriyle karşılaştırıldığında, burun ucu rinoplasti daha çarpıcı bir siluet oluşturmak için değil, şekli daha belirgin olarak ortaya çıkarmak için kullanılır.  Ameliyat esnasında cerrahınız fazla kıkırdak ve cildi azaltarak hava akışı için daha fazla alan bıraktığından, burun ucu estetiği nefes almayı iyileştirmeye de yardımcı olabilir.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara