Uyluklardaki fazla deri ve yağ, göze hoş gelmeyen heybe görünümüne neden olabilir. Uyluklardaki doku birikimi giysilerin üzerinize çekici bir şekilde oturmasını engelleyebilir ve sevdiğiniz birçok aktiviteyi yaparken rahatsız olabilirsiniz. İstenmeyen uyluk derisi genellikle genetik, hamilelik veya kilo alımından kaynaklanır. Ancak uyluk germe estetiği ile bu sorunları çözümlemek mümkündür.

Uyluk Germe Kimler İçin Uygundur?

Cilt gevşekliğine yatkınsanız, uyluklarınızda fazla deri olduğunu görebilirsiniz. Bu, birçok kadın ve erkek için ağrılı tahrişe ve rahatsızlığa neden olabilir. Uyluklardaki fazla deri de çekici olmayan bir görünüm yaratabilir. Uyluk germe, cilt gevşekliğini iyileştirmeye ve daha sıkı, daha tonlu bir görünüm oluşturmaya yardımcı olabilir.

İstenmeyen uyluk görünümüne genellikle fazla deriye ek olarak istenmeyen yağ neden olur. Uyluklarında fazla yağ birikimi olan hastalar, liposuction ile uyluk germe işlemini birleştirmeyi düşünebilirler. Fazla yağı tedavi etmek, bacak görünümünüzü iyileştirebilir.

Belirgin kilo kaybı elde etmiş hastalar, uyluk çevresinde hoş olmayan cilt birikimi geliştiren en yaygın insan grubudur. Kilo verdikten sonra uyluk germe, yeni vücudunuza daha fazla güvenmenize yardımcı olabilir.

Uyluk Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Uyluk germe estetiği, üst bacağın bir veya daha fazla bölgesine odaklanabilir. Bunlar iç uyluk ve dış uyluktur. Üst bacağın önünü ve dışını kaldırmak için bilateral uyluk germe yapılabilir. Bu prosedür için kesi yeri odak alanına bağlı olabilir. Örneğin, uyluğun iç kısmındaki dokuyu sıkılaştıran bir medial uyluk germe, kasık bölgesinden kalçanın kıvrımına kadar yapılan bir kesi kullanılarak yapılabilir. Ameliyat öncesi hasta ayakta iken kesi çizgileri işaretlenebilir.

Doku sıkılaştırma yapılmadan önce, optimal şekillendirmeye müdahale edebilecek fazla yağ birikintilerini gidermek için liposuction yapılabilir. Uylukları sıkılaştırmak için cerrah dokuyu ideal şekle sokar ve iç katmanları sabitlemek için derin dikişler yerleştirir. Cilt, yeni kas ve yağ hatlarının üzerine çekilir, düzeltilir ve dış dikişlerle sabitlenir.

Ameliyat bölgesinde sıvı birikmesini önlemek için drenler yerleştirilebilir. Dren konacaksa, günde birkaç kez boşaltılmaları gerekir. Genellikle ameliyat sonrası ilk ziyaretiniz sırasında çıkarılırlar.

Uyluk boyunca fazla dokuyu yok ederek daha ince bir uyluk görünümü elde edebilirsiniz. Daha ince uyluklar, sürtünmeden kaynaklanan tahrişi etkili bir şekilde azaltabilir.  Uyluk germe, diğer alt vücut şekillendirme teknikleri ile birlikte yapılabilir. Alt vücut şekillendirme, büyük kilo kaybından sonra hastalar için oldukça faydalıdır.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara