Yüzün en dikkat çeken noktası olan elmacık kemiği bölgesi yüzün daha orantılı görünmesini sağlamaktadır. Çoğu kişi için bu bölgenin kusursuz görünmesi çok önemlidir. Şimdi herhangi bir ünlüye ve onun küçüklük fotoğraflarına baktığınızda, kesinlikle daha belirgin bir elmacık kemiği ile daha keskin bir yüz göreceksiniz. Bu değişiklik dermal dolgu maddeleri ile yapılabilir, ancak kalıcı ve daha radikal bir değişiklik ancak bişektomi operasyonu veya yanak implantı işlemiyle sağlanabilir.

Bişektomi ameliyatı veya yanak inceltme uygulaması son yıllarda popüler olmuştur. Hollywood yanak cerrahisi olarak da bilinen bişektomi, cerrahlarımız tarafından gerçekleştirilir ve bir saat kadar sürer. Lokal anestezi altında yapılan ameliyat esnasında yağların yanaktan cerrahi bir işlemle alınması sağlanmaktadır. İşlem esnasında kesi ağzın içinden gerçekleştirilir ve bukkal yağ yastığı, Korsitör ile Masseter kasları arasında çıkarılır.

Neden Bişektomi Ameliyatı Düşünmelisiniz?

Daha ince yanaklar elde etmek için, elmacık kemiklerini, çeneyi ve üçgen yüz şeklini vurguladığı için tercih edilmektedir.

Bişektomi İçin İdeal Aday Özellikleri

Bu işlem, daha belirgin bir yüz ve daha belirgin elmacık kemiklerine sahip olmak ve görünüşlerini geliştirmek isteyen herkes için uygundur.

Fazla kilolu kişiler için yüz bölgesinde incelme sağlayan bişektomi, diğer yandan, ortalama kiloda veya zayıf insanlarda da yapılır ve mükemmel sonuçlar verir. Ortalama ya da zayıf olan, ancak yuvarlak yanakları olan birçok kişi de bu işlemi seçiyor, çünkü zayıf olsalar bile yanakları hala yuvarlak kalıyor ve bu da tombul görünmelerini sağlıyor.

Bişektomi İşlemi Sonrası İyileşme ve Sonuçlar?

Bişektomi ameliyatından sonra hasta hemen günlük hayatına döner. Bölgede yavaş yavaş azalacak olan hafif ödem ya da şişlik meydana gelebilir. Antibiyotik tedavisi ve enfeksiyonu önlemek için ağız bakım ürünlerinin kullanılması gerekir. İşlem sonrasında nihai sonuç 3 hafta içinde ortaya çıkacaktır.

Bişektomi son derece güvenli ve basit bir işlemdir. Bununla birlikte, tüm prosedürlerde bir tür cerrahi risk vardır. Bişektomi ameliyatı kendi kendine çözülmesi muhtemel yan etkilere neden olabilir ve riskler şunları içerir;

– Ağız içindeki dikişlere yiyecek sıkışması

– Kesi bölgesinin tahrişinden kaynaklanan iltihaplanma veya rahatsızlık

– Kanama

– Geçici olarak düzgün yemek yiyememe

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara