Son on yılda giyim modası değiştiğinden üstler kısaldı, pantolonlar belin altına indi ve göbek deliği tamamen ve modaya uygun bir şekilde açıkta kaldı. Bununla birlikte, herkes güzel görünen bir göbek deliği ile doğmaz ve diğerleri normal yaşlanma sürecinin, hamilelik, kilo alma veya verme, fıtık ve fıtık ameliyatı veya travmanın bir parçası olarak değişiklik yaşar. Göbek deliği ameliyatı günümüzde en çok yapılan ameliyatlardan biridir. “Göbek estetiği” olarak da bilinen göbek deliği onarımı ya da umblikoplasti kusurları güvenli ve öngörülebilir bir şekilde düzeltir.

Umblikoplasti Ameliyatının Faydaları Nelerdir?

  • Göbek deformitelerini onarır
  • Göbek deliğinin düzensizliklerini düzeltir
  • Daha hoş bir görünüm yaratır
  • Basit, güvenli ve etkili bir cerrahi işlemdir
  • Çok az kesinti gerektirir veya hiç kesinti gerektirmez

Umblikoplasti Nasıl Yapılır?

Ameliyat esnasında doktorunuz göbek deliğinin derinliklerinde yapılan çok küçük kesilerle çalışarak fazla yağ ve deriyi alır. Daha sonra şişkinliği düzeltir ve var olabilecek küçük fıtıkları onarırlar. Göbek deliği daha çekici ve doğal bir görünüme kavuşturulduktan sonra kesiler dikişlerle kapatılır.

Umblikoplasti Sonrası İyileşme

Ameliyattan hemen sonra hastalarda şişlik ve ağrı olabilir. Çoğu hasta, ameliyatın kapsamına bağlı olarak, ameliyattan bir ile üç gün sonra işine dönebilir.

Umblikoplasti Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Göbek estetiği sonuçları kalıcıdır ve ameliyattan hemen sonra görülür. Göbek deliğinin onarımı genellikle hastaların fiziksel görünümünde ve özgüveninde çarpıcı bir gelişme sağlar. Ek gebelikler veya kilo alımı yaşarsanız, göbek deliğinin görünümünde ek değişiklikler gelişebilir.

Umblikoplasti Sırasında Ne Tür Anestezi Kullanılır?

Anestezi türü, ameliyatınızın tam olarak ne kadar dahil olacağına bağlı olacaktır. Cerrahınız, kendisiyle kişisel görüşmeniz sırasında bunu size bildirecektir.

Umblikoplasti Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Umbilikoplasti ameliyatı genel olarak yaklaşık bir saat sürer, ancak bu gereken düzeltmenin derecesine bağlıdır. Cerrahınız, konsültasyonunuz sırasında prosedürünüzün beklenen uzunluğunu tartışacaktır.

Umblikoplasti Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

Tüm ameliyatlar yara izi yaratır, ancak insizyonlarınız yeni güzel göbek deliğinizin içinde iyi bir şekilde gizlenecektir.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara