Erkekler ve kadınlar, çeşitli nedenlerle baldır büyütme ameliyatı olmaya karar verirler. Yaygın bir neden, alt bacaklarının, özellikle de baldırlarının boyutundan ve şeklinden memnun olmamalarıdır. Birçok insan baldır kaslarının boyutundan ve şeklinden o kadar memnun değildir ki alt bacaklarını ortaya çıkaran giysiler giymekten kaçınır. Hiçbir egzersizin baldır kaslarını önemli ölçüde büyütmeyeceğini anladıktan sonra baldır büyütme ameliyatını seçerler. Baldır büyütme ayrıca kaslarda bozulmaya neden olan yaralanma veya sinir hastalıklarından kaynaklanan deformiteleri düzeltmek için de kullanılır.

Baldır Büyütme İçin Kimler İyi Adaydır?

Baldırlarının boyutundan ve şeklinden memnun olmayan ve sağlık durumu iyi olan herhangi bir erkek veya kadın, baldır büyütme ameliyatı için ideal bir aday olabilir. Ayrıca gerçekçi beklentileriniz olmalıdır.

Baldır Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu işlem için genel anestezi kullanılır ve yüz üstü yatırılırsınız. Cerrahınız dizinizin arkasındaki kıvrımda kesi yapacak ve baldır kasında implantın dikkatlice yerleştirileceği bir cep oluşturmak için bunun üzerinden geçecektir. Dikişler kesiyi kapatır. İyileşme 2-3 haftalık bir süre içinde gerçekleşir, bu süre zarfında bacak kaslarınız implanta uyum sağlar, cilt gerilir ve normal yürüyüş yavaş yavaş daha kolay hale gelir. Şişmeyi en aza indirmek için ilk birkaç gece bacaklarınızı yüksekte tutarak uyumanız gerekecektir. Bacak pansumanları çıkarıldıktan sonra duş alabileceksiniz.

Baldır Büyütme Sık Yapılan Bir Ameliyat mı?

Baldır büyütme ameliyatı çok güvenli, etkili ve sıklıkla talep edilen bir ameliyattır. Cerrahlarımız tüm plastik (düzeltici) ameliyatlar konusunda özel eğitim almış olup, sıklıkla baldır büyütme işlemi yapmaktadır. Ayrıca rekonstrüktif kusurları olan hastalarda deneyim sahibidirler.

Tekrar Ne Zaman Egzersiz Yapabileceğim?

Bu, hastaya göre değişse de genel olarak baldır büyütme prosedürünüzü takiben yaklaşık bir ay veya daha uzun süre şiddetli aktivitelerden kaçınmalısınız.

Baldır Büyütme Estetiğinde Yağ Grefti

Yağ grefti, baldır büyütmenin daha az invaziv bir şeklidir. İşlem sırasında, cerrahınız liposuction ile vücudunuzun başka bir bölgesinden yağ alır. Bu yağ daha sonra, bacaklarınızın genel görünümünü iyileştirmek için baldırlara stratejik olarak yeniden enjekte edilmeden önce işlenir ve saflaştırılır.

Baldır büyütme ameliyatında olduğu gibi, yağ grefti kullanımı da işlem sonrasında iyileşme süresi olması anlamına gelir. Ancak daha az invaziv bir prosedür olduğu için bu süre çok daha kısadır.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara