Vücudunuz için çok büyük olan göğüsler, normal aktivitelerinizi etkileyebilir ve hatta aşırı ağrıya neden olabilir. Ağır göğüsler sarkmaya daha yatkındır ve sizi istediğiniz görünümünden mahrum bırakabilir. Göğüs küçültme, göğüslerin boyutunu küçültür ve daha çekici bir estetik elde etmek için onları şekillendirir.

Meme Küçültme Ameliyatından Kimler Yararlanabilir?

Daha büyük göğüsler daha ağır olma eğilimindedir ve bu durum kötü duruşa yol açarak üst ve alt sırt ağrılarına neden olabilir. Sütyen askıları ayrıca omuzlarda derin, ağrılı oluklar açabilir.

Göğüsleri daha büyük olan kadınlar, göğüslerinin vücutlarının geri kalanıyla orantısız olduğunu hissedebilirler. Zayıf göğüs dengesi, giyebileceğiniz giysi türünü ve vücudunuzu nasıl gördüğünüzü etkileyebilir. Aşırı büyük göğüsler, göğüs hattınıza dikkat çekebilir.

Dolgun göğüslü kadınlar için kıyafet seçeneklerinin olmaması ve istenmeyen ilgi duygusal bir yük alabilir. Birçok kadın, göğüslerinin, sevdikleri fiziksel aktivitelere katılmalarını ve sağlıklarını iyileştirmek için egzersiz yapmalarını engellediği için hüsrana uğrar.

Meme Küçültme Faydaları

Meme küçültme ameliyatı sırasında göğüsteki fazla meme dokusu ve yağ kalıcı olarak alınır. Daha hafif göğüsler size daha rahat bir hareket aralığı sağlar ve sevdiğiniz fiziksel aktivitelere ve egzersiz rutinlerine daha fazla katılmanıza olanak tanır. Daha aktif olabilmenin sağlık ve duygusal faydaları vardır ve muhtemelen genel olarak daha fit bir görünüme yol açar.

Meme küçültme işleminiz sırasında meme dokunuz yeni ve gelişmiş bir meme şekli sağlamak için şekillendirilir. Göğüslerinizi şekillendirmek daha dengeli bir göğüs görünümü oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Daha büyük göğüslü kadınlar genellikle bir dereceye kadar pitoz (sarkma) yaşarlar. Meme dokunuzun bir kısmı meme altı çizgisinin altına oturuyorsa veya meme uçlarınız aşağıyı göstermeye başladıysa meme sarkması yaşayabilirsiniz. Meme küçültme işleminiz sırasında zayıf ve sarkık doku kaldırılır ve güçlendirilir. Bu işlem göğüslerinizin sıkılığını geri kazanmasına yardımcı olur ve daha canlı bir estetik katar.

Aşırı büyük göğüslere sahip olmanın duygusal yükü, vücudunuzu nasıl gördüğünüzü etkileyebilir. Göğüsleri istenmeyen bir şekilde dikkat çeken kadınlar görünümlerinden memnun olmayabilirler. Göğüs ölçünüz nedeniyle rahat kıyafetler bulamamak veya eğlenceli aktiviteleri atlamamak, genel güveninizi etkileyebilir. Meme küçültme ameliyatının amacı, mutlu ve rahat hissetmenize yardımcı olarak, keyif aldığınız bir hayatı yaşamanıza olanak sağlamaktır.

Meme Küçültme Ameliyatı Sırasında Ne Olur?

Meme küçültme ameiyatı yaklaşık iki saat sürer. En yaygın meme küçültme yöntemi, baş aşağı “T” veya çapa şeklinde bir kesi oluşturmaktır. Bu kesi, meme ucundan göğüs altına ve memenin doğal kıvrımı boyunca uzanır. Doktor daha sonra fazla yağ dokusunu çıkaracak ve meme ucunu ve areolayı yeniden konumlandırma işlemine başlayacaktır. Bunlar simetri ve pariteyi korumak, göğüs hissini korumak ve hoş bir sonuç yaratmak için dikkatlice düzeltilir. Tüm işlemler tamamlandığında ise kesiler dikişle kapatılır ve göğüsler gazlı bez ile sıkıca sarılır.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara