Yağ enjeksiyonu, yüzü hacimsel olarak büyütmemize ve genç, dolgun hatlarını geri kazanmamıza izin veren bir işlemdir. Yaşlanma sürecinin yağ atrofisinin yanı sıra yağ yastıkçıklarının inişini içerdiği de belgelenmiştir. Orta yüz bölgesindeki yanak dolgunluğunu iyileştirmek, yüzdeki boşlukları veya çöküntüleri doldurmak, göz kapaklarına hacim kazandırmak ve çene çizgisini düzeltmek için yağ transferleri yapılabilir. Yüzdeki hacim artırmaya ek olarak, yaşlanma sürecinde hacim kaybeden ellerinizin güzelliğini ve gençliğini geri kazandırmak için de yağ enjeksiyonları kullanılabilir.

Bu ayakta tedavi prosedürü sırasında lokal anestezik veya hafif sedasyon kullanılır. Daha sonra karın, kalça veya uyluk gibi vücudun bir bölgesinden yağ alınır. Yağ transferi için çok küçük bir kanül kullanılır. Yağ yabancı bir madde olmadığı için canlı doku olarak dahil olur ve reddedilme riski yoktur. Genellikle ilk iki haftalık hafif morarma ve şişlik dönemi vardır.

Yağ Enjeksiyonu ve Enjekte Edilebilir Dolgu Maddeleri

Yüze yağ transferi, kişinin kendi yağının yüzünde dolgu maddesi olarak kullanılması anlamına gelir. Vücuttan yağ alınır, canlı yağ hücreleri ayrıştırılır ve şakak, gözyaşı oluğu, yanak, çene çizgisi, ağız çevresi ve çene gibi bölgelere tekrar enjekte edilir. Yağ enjeksiyonu yüze hacim kazandırır, cildinizi daha taze ve genç görünmesi için dolgunlaştırır.

Yağ grefti, enjekte edilebilir dolgu maddelerinden çok daha uzun vadeli olarak kabul edilir ve yağ transferi sonuçları birkaç yıl sürer. Yaşlandıkça yüzünüzdeki yağları kaybetmeye devam edersiniz ve yaşlandıkça ek yağ transferi seanslarından yararlanmanız muhtemeldir.

Enjekte edilebilir dolgu maddeleri hemen sonuç verir, ancak dolgu maddesine bağlı olarak genellikle 6-12 aylık bir süre içinde bozulur. Enjekte edilebilir dolgu maddeleri, yağ transferinden elde edilenler gibi sonuçları elde etmek için birkaç seans gerektirir; bu özellikle bunu her 6-12 ayda bir tekrarlamayı hesaba katarsanız daha maliyetli olabilir.

Yağ grefti genellikle hacim eksikliği olan daha geniş alanlar olan gözaltı, şakaklar, yanaklar ve çene hattı altındaki alanların tedavisinde daha iyidir.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara