Rinoplasti, burnun hem görünümünü hem de işlevini iyileştirebilen hassas ve teknik olarak gelişmiş bir prosedürdür. Burnunuzda değiştirmek istediğiniz özellikler varsa veya nefes almakta güçlük çekiyorsanız, prosedür estetik açıdan iyileştirme ve daha iyi bir yaşam kalitesi sağlayabilir.

Rinoplasti ya da burun estetiği ameliyatı aşağıdaki konularda size yardımcı olabilir;

İstenmeyen burun köprüsü çıkıntıları

Burnun diğer yüz özellikleriyle orantılı olmaması

Geniş burun

Düz veya ucu aşağıya bakan burun

Büyük veya geniş burun delikleri

Travmatik deformasyonlar

Rinoplasti Ameliyatı İçin İdeal Adaylar

Bu estetik ameliyat, burun büyümesi durduğu sürece hemen hemen herkes için uygundur. Kızlar en az 16 yaşında ve erkekler en az 18 yaşında olmalıdır.

Rinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Rinoplasti işlemi, tedavi planınıza bağlı olarak lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Ameliyatı gerçekleştirmek için, kesiler genel olarak neredeyse görünmez olacakları burun içinde yapılır. Burun tabanı boyunca da kesiler yapılabilir. Kesiler yapıldıktan sonra, istenen sonuçları elde etmek için burundaki hem kıkırdak hem de kemik yeniden şekillendirilebilir.

Rinoplasti Tedavisinden Sonra Ne Bekleyebilirim?

Burun estetiğinden sonra işten ve diğer aktivitelerden en az 1 hafta uzak durmanız gerekecektir. Bu süre zarfında burunda şişlik, morarma ve ağrı bekleyebilirsiniz. Bu semptomlar ilk hafta içinde daha şiddetlidir, ancak iyileşmenizi olabildiğince konforlu hale getirmek için size bir ağrı kesici reçetesi verilecektir. Bir veya iki ay içinde tüm aktivitelere dönmeyi bekleyebilirsiniz, ancak birkaç ay boyunca burnunuzda bir miktar şişlik kalmaya devam edebilirsiniz. Optimum sonuçların alınması için iyileşme döneminde buruna zarar verebilecek herhangi bir faaliyetten kaçınmak önemlidir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası İyileşme

Rinoplasti prosedürleri invazivdir, bu nedenle iyileşmesi biraz zaman alacaktır. Burnunuzda minimum şişlik olmalıdır. Toplam iyileşme süresi yaklaşık altı aydır. Estetik ameliyattan sonraki ilk hafta burun ateli takmanız gerekecek. Göz çevresindeki morluklar ve şişlikler normaldir ve genellikle üç ile yedi gün içinde kaybolur. Ancak bu bazen iki haftayı bulabilir. Burun ameliyatı iyileşmeniz tamamlandıktan ise nihai sonuç ortaya çıkar.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara