Popo kaldırma estetiği, kalça büyüklüğü ve şekli ile alakalı problem yaşayan hastalar tarafından tercih edilmektedir. Daha estetik bir görünüm için uygulanan popo estetiğinin iki ayrı bileşeni vardır: kaldırma ve büyütme. Genellikle hastalar kaldırma terimini kullanıyorlar, gerçekte düşündükleri şey hacim artırımı ise çoğu hasta kalça bölgesine yağ grefti yaptırmayı tercih ediyor. Duruma bağlı olarak, istenen sonuçları elde etmek için bu işlemlerden biri veya her ikisine ihtiyaç duyulabilir.

Popo kaldırma estetiği, kalçalara hacim ve kontur eklemek için kullanılan cerrahi bir işlemdir. Bunu başarmak için iki yöntem vardır: yağ transferi veya kalça implantları. Yağ transferi, popülaritesi artmakta olan bir işlemdir ve hastanın vücudundan alınan kendi yağını kullanarak yapılır. Popo implantları ise, kalça bölgesine yerleştirilen sentetik malzemelerdir.

Popo kaldırma daha kapsamlı bir işlem olmakla beraber fazla deri ve yağ giderilip sıkılaştırıldıkça, daha iyi kontur elde etmek için popo yukarı çekilir.

Popo Kaldırma Estetiği Adayları

Popo kaldırma adaylarının işlem için gerçekçi beklentilere sahip olması ve genel olarak sağlıklı olması gerekmektedir.  Popo kaldırma estetiği, genç hastalarda çok popüler bir işlemdir. Kalça büyütme adayları, kalça boyutunu ve konturunu artırmak isteyen ve büyütme işleminde kullanılmak üzere toplanacak kadar yağı olan insanlardır. Popo büyütme işleminde en yaygın yöntem olan yağ transferi çok güvenlidir, ancak hastalar ameliyat olabilecek kadar sabit bir ağırlıkta olmalıdır, zira kilo alımı veya kaybı tedavi sonuçlarını etkileyebilir. İdeal olarak, popo kaldırma adayları iyi bir cilt elastikiyetine sahip olmalıdır, çünkü liposuction yağı toplamak için kullanılır ve cilt elastikiyeti bu sonuçları etkileyebilir.

Popo Kaldırma Estetiği Aşamaları

Popo kaldırma estetiği, liposuction ile başlayan çok aşamalı bir yağ transfer işlemidir. Yağ alınır ve donör alanlar şekillenir; bu da hastalar için ek bir fayda sağlar. Yağ bir kez alındığında, enjeksiyon işlemi için yavaşça hazırlanır. Hazırlanan yağ daha sonra küçük kanüller (tüpler) kullanılarak enjekte edilir ve işlem tamamlanır.

Popo Kaldırma Estetiği İyileşme Süreci

Yağ transferi ile popo estetiği, oldukça hızlı bir iyileşme ile minimal invaziv bir tedavidir. Transfer için yağın toplanmasına dahil olan liposuction, yöntemin en zorlu yönüdür ve bir miktar şişlik ve morarmaya neden olmaktadır.  Hastalar işlemden hemen sonra normal aktivitelerine devam etmeye başlayabilir.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara