Tüm erkeklerin ve kadınların yaklaşık %2’sini etkileyen bir durum olan meme başı inversiyonu, büyük miktarda duygusal sıkıntı ve utanmaya neden olabilir. İçe dönük meme ucu genellikle sadece bir meme ucunu etkiler. Çoğu durumda, bu durumun nedenleri doğuştandır; ancak bazıları emzirmeden sonra bunu yaşayabilir.

İçe Dönük Meme Ucu Nedir?

Nipel inversiyonu, meme ucunun dışa doğru çıkıntı yapmak yerine meme içine çekilmesine neden olan nadir bir durumdur. Meme ucu inversiyonu hem erkekleri hem de kadınları etkiler ve doğumsal faktörler, emzirme, hamilelik, jinekomasti veya kanserden kaynaklanabilir.

İçe Dönük Meme Ucu Düzeltmesi Nasıl Yapılır?

İçe dönük meme ucu düzeltmesi, daha çekici bir fiziksel görünümle sonuçlanan dışa doğru çıkıntı yapan meme uçları oluşturmak için tasarlanmış basit bir ameliyattır. Kadınlarda, işlem sırasında süt kanallarını korumak için özel özen gösterilir ve gelecekte emzirmenin mümkün olması sağlanır.

İçe dönük meme ucu düzeltmesinin ardından aynaya baktığınızda ideal göğsünüzü görmeyi bekleyebilirsiniz. Eskiden içe dönük meme uçlarınız dışarı doğru çıkıntı yapacak ve ortaya çıkan yara izleri son derece az olacaktır. Ek olarak, bu ameliyatın sonuçları, yalnızca gelişmiş bir fiziksel görünüm sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda benzeri görülmemiş düzeyde güven ve yenilenmiş benlik saygısı sağladığı için muhtemelen yaşamı değiştirecektir.

İçe Dönük Meme Düzeltme Adayı Mısınız?

Tüm kozmetik prosedürlerinde olduğu gibi, doktorunuz hastanın kozmetik hedefleri, endişeleri ve arzuları hakkında kapsamlı bir tartışmanın ardından bireysel olarak içe dönük meme ucu düzeltme adaylığını belirler. Bununla birlikte, bu ameliyat için ideal adaylar genellikle şunlardır:

  • Dışa doğru çıkıntı yapmak yerine içe doğru çekilen meme uçlarından utanma.
  • Genel sağlık durumu iyi.
  • İyileşmeyi bozabilecek veya ameliyat riskini artırabilecek herhangi bir tıbbi durum yok.
  • Sigara içmeyenler.
  • Ameliyat beklentilerinde gerçekçi.

İçe Dönük Meme Ucu Düzeltme Nasıl Yapılır?

İşlem üç tip anestezi altında yapılabilir;  lokal anestezi, genel anestezi veya IV sedasyon. Çoğu hasta prosedürü IV sedasyon altında yapmayı tercih eder, bu da uykulu olduğunuz ancak bilinçsiz olmadığınız anlamına gelir. Ameliyat sırasında doktorunuz meme ucunun tabanında küçük bir kesi yaparak ve kısaltılmış süt kanallarını keserek Ters Meme Ucu Düzeltme işlemini gerçekleştirir. Kesildikten sonra süt kanalları meme ucundan serbest bırakılır, böylece artık meme ucunu içe çekemezler. Doktorunuz, sorunun tekrarlanmasını önleyen özel iç ve dış dikişler yerleştirir. Son olarak, ilk kesi kapatılır. Son dikişleri attıktan sonra meme başı pansumanı yapılır ve nazikçe anesteziden uyandırılırsınız.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara