Yaşlanma ile beraber ciltte ortaya çıkan değişimler çoğu kişinin mutsuz olmasına neden olmaktadır. Kırışıklıklar ve ince çizgilerin yanı sıra ciltte ortaya çıkan sarkma da yaşlanmanın etkilerinin daha net görünmesini sağlar. Çoğu kişi bu durumun tersine çevrilmesi için sadece cerrahi çözümler olduğunu düşünse de daha az invaziv birçok tedavi yöntemi mevcuttur. Bunlardan biri de Fransız askı estetiğidir.

Fransız askı estetiği, sadece lokal anestezi altında gerçekleştirilen, piyasadaki belki de en az minimal invaziv mini yüz germe tekniğidir. Fransız askı estetiği sayesinde şaşırtıcı derecede doğal, kalıcı bir gençleşme elde etmek mümkündür. Orta yüz ve yanak sarkıklığı, yaşlanma ya da ağız ve burun çevresinde belirgin kırışıklıklardan kurtulmak isteyenler için Fransız askı işlemi çok güvenilir ve etkili bir yöntemdir.

Fransız askı estetiği, hem erkekler hem de kadınlar için mükemmel bir performans sergiliyor. Özellikle ağır kırışıklık ya da alt yüz ve boyun bölgesinde sarkmış doku bulunan hastalar için, Fransız askı işlemi oldukça idealdir. Bu, belirli bir aşamaya ulaştıktan sonra, cerrahi müdahale olmaksızın, büyük ölçüde geliştirilemeyen bir bölge olsa da Fransız askı ile yüz germe mümkündür.

Fransız askı işlemi söz konusu olduğunda propilenden yapılan sütürler (biyouyumlu bir malzeme), saç çizgisine sokulur. Bu sütürler, hafif yukarı doğru gerilim uygulayarak altta yatan dokuyu desteklemektedir. Bu sarkma yanaklarının kaldırılmasıyla sonuçlanır ve nazolabial kıvrımların görünümünü azaltır.

Gerçekleştirmek için yaklaşık 30 dakika süren bu prosedürü yerine getirmek için lokal bir anestezi kullanılır. Saç çizgisindeki gizli kesiler uzun bir iğne kullanılarak yapılır ve daha sonra dikişle kolaylıkla kapatılır.  Fransız askı estetiğinin sonuçları en az 5 yıl sürmektedir. Bu nedenle uzun vadeli bir işlem olduğu söylenebilir. Tek bir seansta gerçekleştirilen Fransız askısı ile sarkmalar ve kırışıklıklar ortadan kaldırılarak daha genç bir görünüm elde edilir.

Fransız askısı estetiği sonrasında hemen hemen hiç yan etki görülmez. Ancak işlem sonrasında uygulama yapılan alanda hafif morarma ve şişme görülmesi mümkündür. Yine de bu doğal bir etkidir ve kendiliğinden iyileşmektedir.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara