Daha fazla insanın kilo konusunda bilinçli hale gelmesiyle, düzenli bir diyet ve egzersiz rutini ile sağlıklı bir yaşam tarzı benimseme eğilimi büyümeye devam ediyor. Herkes içeride nasıl hissediyorsa dışarıdan da öyle görünmek ister. Bununla birlikte, yaşlanma, kilo dalgalanmaları ve yaşam tarzının etkileri vücudun yapısını olumsuz yönde değiştirebilir. Birisi kilo verdiğinde, fiziksel olarak daha iyi görünmeye başlayacak ve bu da genel güvenlerini artıracaktır. Bununla birlikte, bazı erkek ve kadınlarda, özellikle üst kollarda, sarkma meydana gelebilir. Kol germe ameliyatı (brakioplasti), fazla deriyi çıkarmak ve omuzlar ile dirsekler arasındaki bölgeti şekillendirmek tercih edilmektedir.

Kol Germe Hangi Durumlarda Yapılır?

Kaybedecek önemli miktarda kilosu olan birçok hasta, tüp mide ameliyatı gibi bariatrik cerrahi prosedürünü tercih eder. Bu yöntemler, midenin boyutunu cerrahi olarak küçültmeyi içerir. Obezite cerrahisi geçirdikten sonra, hastalar porsiyon kontrolü yapabilir ve kısa sürede büyük kilo kaybına ulaşabilirler. Çoğu zaman, post-bariatrik cerrahi hastasının derisi, onu geren yağ dokusu kaybolduktan sonra yerine oturacak kadar esnekliğe sahip değildir; bu nedenle tüm vücutta, özellikle üst kollarda deri sarkması bırakırlar.

Yaşlanmanın vücutta, özellikle de ciltte birçok değişikliğe neden olabileceğini hepimiz biliyoruz. Zamanla, cilt daha gevşek, şeffaf ve kırılgan hale gelir. Bir kişinin genetiği, diyeti, egzersiz rejimi, alışkanlıkları ve yaşam tarzı cildin zayıflama ve elastikiyetini kaybetme hızını etkiler ve bazı insanlar diğerlerinden daha erken yaşlanma belirtileri gösterir. Sarkan cilt, üst kollarda giysilerden bile görülebilen kırışıklıklara ve şişkinliklere neden olur. Kol germe ameliyatı sırasında fazla deri alınıp sıkılaştırıldığında, hastalar üst kollarındaki yaşlanma belirtilerinde azalma sağlayabilir.

Bir kişi besleyici bir diyet ve kuvvetli egzersiz rejimi izleyerek olabildiğince sağlıklı olabilir, ancak bazen kollarını şekillendiremez. Çoğu zaman, koltuk altı bölgesini hedef almak kolay değildir ve bu bölgeyi şekillendirmede sorun yaşayan birçok kişi bunu ancak ameliyatla yapabilir.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Brakioplasti sırasında üst kolun iç kısmından bir kesi yapılır; genellikle koltuk altından dirseğe kadar uzanır. Sonrasında ise liposuction ile fazla yağ alınır, fazla deri kesilir ve kolun altındaki destekleyici doku, dahili emilebilir dikişler kullanılarak sıkılaştırılır. Deri daha sonra tekrar dikilir. Brakioplasti, genel anestezi veya intravenöz sedasyon altında yapılır ve alınan deri ve yağ miktarına bağlı olarak 2 ile 4 saat arasında sürer. Hastalar ameliyat sonrası aynı gün evlerine dönebilmektedir.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara