Ne kadar dikkatli egzersiz ve diyet yaparsanız yapın, üst ve orta sırtınızın etrafındaki aşırı yağ şişkinliklerinden ve sarkan deriden kurtulmak için yeterli olmadığını görebilirsiniz. Sırt germe, bu endişeleri gideren bir tür kozmetik prosedürdür.

Sırt Germe İçin İyi Bir Aday Kimdir?

Sırt germe işlemi sadece bayan hastalara özel bir ameliyat değildir. Erkekler de tedaviden yararlanabilir. Genel olarak, üst-orta sırt bölgesindeki yağlanma veya gevşek deri ile mücadele eden herkes bu cerrahi teknik için iyi bir adaydır. Kadınların erkeklere göre küçük bir avantajı vardır, çünkü ameliyat izlerini gizlemek için sutyenlerini kullanabilirler.

Ani kilo dalgalanmaları üst ve orta sırtınızdaki yağ miktarını etkileyebilirken, yaşlanmanın neden olduğu deri sarkması da bu sorunla ilişkilidir. Sırttaki fazla deri ve yağ genellikle diyet ve egzersize direnir. Sırt germe bu sorun için ideal bir çözümdür, çünkü aşağıdakileri yapacaktır;

Sırtın üst orta bölgesindeki görünür yağ birikintilerini ve çekici olmayan şişkinlikleri ortadan kaldırın

Üst ve orta sırttaki fazla dokudan kurtulun

Daha sıkı, pürüzsüz ve daha konturlu bir sırt profili elde edin

Sırt Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Sırt germe işleminizin ilk adımı doktorunuz ile beklentilerinizi tartışabileceğiniz, sorular sorabileceğiniz ve detaylı bir açıklama alabileceğiniz bire bir görüşme yapmak olacaktır. İşlem sırasında genel anestezi altında olacaksınız. Ameliyat sırasında doktorunuz fazla cildi çıkarmak için hedef alan boyunca bir kesi yapacak ve ardından fazla deriyi çıkararak kasları sıkılaştıracaktır. Tüm işlem tamamlandıktan sonra kesiler dikişlerle kapatılır. Tüm süreç genellikle bir saat ile bir buçuk saat arasında sürer.

Sırt Germe İyileşme Süreci

Sırt Germe ameliyatı ayakta tedavi işlemidir. Sırt germe için iyileşme süresi yaklaşık 7 ile 10 gündür. Bu süre zarfında normalden daha yorgun hissedebilirsiniz, bu nedenle vücudunuzu dinlediğinizden ve ihtiyacınız olduğunda dinlediğinizden emin olun.

İyileşirken, iyileşme sürecinizde aksamalara neden olabilecek yorucu faaliyetlerden ve egzersizlerden kaçınmanız gerekecektir. Ayrıca, sutyen veya herhangi bir destek takılmasına izin verilmez. İki haftalık dönemden sonra, bir aya kadar bol, nefes alabilen bir sütyen giymenizi öneririz. Ameliyattan sonra en az bir gün duş veya banyo yapmayın. Kesi bölgesinde morarma, şişlik ve hassasiyet hissedeceksiniz ve bunlar iyileştikçe azalacak. Şişmeyi en aza indirmek için buz paketleri kullanabilirsiniz.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara