Liposuction, istenmeyen yağların alınması için altın standarttır ve uzun yıllardır gıdı bölgesindeki istenmeyen görünümden kurtulmak için de uygulanmaktadır. Birçok kişi çene altında ve boyunda oluşan dolgunluktan rahatsız olur. Bu bölgedeki fazla yağ genellikle bir kişinin tüm görünümüne olumsuz etki edebilir. Gıdı liposuction estetiği ile boyun ve çene altındaki bölgeyi titizlikle şekillendirmek mümkündür. Bu liposuction tedavisi, profili iyileştirir ve yüz hatlarını orantılı hale getirir.

Daha iyi sonuçlar için, doktorunuz liposuction sonrası gevşek cildi sıkılaştırmaya yardımcı olacak boyun germe veya non-invaziv tedaviler gibi ek prosedürler önerebilir, çünkü liposuction çeneyi iyileştirmek ve çene hattı tanımını güçlendirmek için ideal olsa da, prosedür sarkma veya cilt fazlalığını gidermez.

Gıdı Liposuction İçin Aday Özellikleri

Gıdı liposuction, çene altındaki fazla yağın problemli hale geldiği sağlıklı yetişkinler için faydalıdır. Cerrahlar genellikle sağlıklı ve ideal yüz hatlarını engelleyen aşırı yağ dokusuna sahip hastalar için liposuction işlemini onaylar. Aynı zamanda cilt elastikiyeti zayıf olan hastalar, gevşek cildi sıkılaştırmak için boyun germe yaptırmayı tercih edebilirler.

Gıdı Liposuction Nasıl Yapılır?

Gıdı liposuction, birkaç gün gibi kısa bir sürede iyileşme ile lokal veya genel anestezisi altında yapılabilir. Prosedür, çenenin altındaki (ve muhtemelen kulak memelerinin arkasındaki) cildin doğal kıvrımlarına yerleştirilen küçük kesiler gerektirir.

Gıdı liposuction genellikle yaklaşık 30-60 dakika sürer. Submental liposuction, boyun boyunca üç ayrı alanda yapılan, her biri yaklaşık 2 ila 3 mm olan üç küçük kesi içerir. Çene ve boyun altındaki yağ hücreleri, mikrokanül olarak bilinen küçük bir tüp ile güvenli bir şekilde alınır. Bu teknik güvenlidir ve minimum yara izi ile daha konturlu bir çene çizgisi sağlar. İşlemden sonra hastalar hafif şişlik ve morluk bekleyebilirler. Hastalar ameliyat oldukları gün evlerine dönebilirler.

Gıdı Liposuction Sonrası İyileşme

Gıdı liposuction için iyileşme süresi yaklaşık bir haftadır. Herhangi bir invaziv prosedürde olduğu gibi, hafif morarma, şişme, hassasiyet ve kanama bekleyebilirsiniz. En iyi sonuçları almak için yoğun fiziksel aktiviteden kaçındığınızdan emin olun. Erken sonuçlar yaklaşık iki haftada görülebilir ve cildiniz yaklaşık üç ay boyunca çene çizgisi çevresinde şekillenmeye devam eder. Nihai sonuçlar genellikle altı ay sonra ortaya çıkar.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara