Yaşlandıkça metabolizma yavaşlar ve bu düzenli egzersize ve sağlıklı bir diyete rağmen kaybolmayı reddeden bazı bölgelerde istenmeyen yağ birikimine neden olabilir ve liposuction cerrahisi bunun için mükemmel bir çözüm sunar. Liposuction tedavisinde istenmeyen yağlar kanül yardımı ile emilerek vücuttan dışarıya çıkarılır. Liposuction işlemi genellikle karın, kollar, göğüs bölgesi, kalçalar ve sırt bölgelerinde tercih edilmektedir.

Geleneksel liposuction söz konusu olduğunda, genel anestezi gereklidir ve işlem cerrahidir. Ameliyat sırasında içi boş bir kanül yoluyla fazla yağlar temizlenir. İşlem sırasında tedavi edilen bölgeye bir tuzlu su çözeltisi enjekte edilmektedir.

Vaser liposuction söz konusu olduğunda ise ultrason, yani yağ birikintilerini parçalamaya yardımcı olan ses dalgaları kullanılmaktadır. Ses dalgaları deri altındaki yağları ısıtarak parçalar ve sıvılaştırır. Böylelikle çevre dokular korunmuş olur.  Emülsifiye edilmiş yağ (yağ hücreleri ve sıvı) küçük bir kanül ile aspire edilir.  İşlem, yağların alınması için daha yumuşak bir yöntem sağlar, bu da kan damarlarına ve ciltte daha az travma ile sonuçlanır.

Anestezi Gerekli Midir?

Vaser liposuction işleminde genel anestezi gereklidir. Ancak eğer tedavi edilecek alan nispeten küçük bir alansa lokal anestezi tercih edilebilir.

Avantajları Nelerdir?

Vaser liposuction inatçı yağları gidermenin yanı sıra daha az travmatik sonuçların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Tüm ameliyat formları morarmaya neden olabilir, ancak vaser liposuction teknolojisi yağı vücuttan çıkarmak için daha yumuşak bir yöntem olduğundan çoğu durumda morarma miktarı en aza indirgenir ve iyileşme daha hızlı olabilir.

Uygulama Sonrası İyileşme

İyileşme süresi elbette kişiden kişiye göre değişecektir, çünkü tedavi edilen çok küçük bir alana veya büyük ve çok sayıda alana sahip olabilirsiniz. Genel olarak, hastalara en azından birkaç hafta egzersiz yapmaktan kaçınmaları tavsiye edilir. Yine, tedavi alanlarına bağlı olarak, birkaç hafta boyunca kompresyon giysileri giymeniz gereklidir. Fiziksel olarak yorucu olmayan işleri olan hastalar, birkaç gün içinde işe geri dönebilirler.

Kollar

Yağ emiliminin üst kol alanında toplanması eğiliminde olduğu ve bu yağların zamanla kaldırılmasının neredeyse imkansız olması nedeniyle, bir liposuction tedavisinin faydalarını görmek için mükemmel bir yerdir. Ancak liposuction ile bu yağları kaldırabilir ve vücudunuzun geri kalanına oranla daha genç ve pürüzsüz bir kol görünümü yaratabilirsiniz.

Bel ve Kalça

Bel ve kalça bölgesi, liposuction ameliyatı için ortak bir yer hedeflemektedir. Bazen liposuction karın germe ameliyatı ile birlikte uygulanabilir ve her iki durumda da genel görünümünüze daha sağlam, daha ince ve daha uygun bir fizik kalacaktır.

Bacaklar ve Uyluk

Bacaklar, liposuction cerrahisinin sağladığı mükemmel sonuçları görmek için harika bir yerdir. Yaştan kaynaklanan daha yavaş bir metabolizma sayesinde, istenmeyen yağlar bacaklarda ve uyluk bölgelerinde birikir ve bunların yeterli egzersizlerle bile olsa tamamen yok edilmesi zor olabilir.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara