Orantısız derecede küçük göğüsleriniz, arzu ettiğiniz kadınsı kıvrımlara sahip olmanızı engelliyor mu? Hamilelik sonrası göğüslerinizdeki hacim ve şekil kaybından memnun değil misiniz? Meme büyütme, göğüslerinizin boyutunu ve şeklini geliştirmek için protez ya da diğer adıyla implant kullanır. Bu prosedür, istediğiniz fiziğe sahip olmak için önemli bir araç olabilir.

Memenin büyütülmesi ve yeniden şekillendirilmesi birçok kadının vücutlarında daha rahat hissetmesine yardımcı olabilir. Bazı kadınlar büyük, yuvarlak implantlarla daha seksi bir vücut isterken, diğerleri gençliği ve hacmi geri kazandıran daha küçük düşük profilli implantlarda daha fazla tatmin buluyor. İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, meme büyütme, hayatınıza daha fazla güzellik ve güven katmak için tasarlanmış uzun vadeli bir çözüm sunar.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Düşünülmeli?

Genetik olarak küçük göğüsleri olan kadınlar bu kategoriye girer. Göğüslerinde hamilelikle ilgili herhangi bir değişiklik yaşamamışlardır ve genellikle 30 yaşından küçüktürler. Bu kategorideki kadınlar tipik olarak sıkı, genç meme dokusuna sahiptir.

Birçok kadın hamilelik ve emzirmeden sonra göğüslerindeki hacim ve sıkılığı kaybeder. Bu kadınlar genellikle 25 ile 40 yaşları arasındadır.  Neyse ki meme büyütme, kaybolan hacmi ve sıkılığı geri kazandırabilir ve önceki kadar harika görünen göğüslere sahip olmanızı sağlar.

Vücudumuz doğal olarak asimetriktir, yani bir taraf diğer tarafla tamamen aynı değildir. Kadınlar, sağ ve sol memelerinin boyutu ve şekli arasındaki hafif asimetrilerden rahatsız olmayabilir, ancak göğüsler arasındaki çarpıcı farklılıklar, kadınların görünümleri konusunda kendilerini güvensiz hissetmelerine neden olabilir. Meme implantlarının birçok faydasından biri, her implantın boyutunu seçebilmenizdir.

Meme Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

Meme implantlarınız için uygun yerleşimi seçmek, meme büyütme ameliyatınızdan istenen sonuçları alabilmeniz için en önemli faktörlerden biridir. Meme implantı yerleşimi genellikle sahip olmak istediğiniz meme implantlarının tipine ve yaşam tarzınıza göre seçilir.

“Kas üstü” yerleştirme olarak da bilinen subglandüler yerleştirme, meme bezlerinin arkasında implantın pektoral kasın üzerine oturmasını sağlayan bir cep oluşturur. Bu, göğüs kaslarının veya meme bezlerinin işlevine herhangi bir müdahale istemeyenler için avantajlıdır. Subglandüler yöntem daha az invaziv olduğundan, hastalar genellikle kas altı yerleştirme tekniğine göre subglandüler yerleştirme ile daha hızlı iyileşir.

Submusküler implant yerleştirme meme bezi, doku ve göğüs kası altındaki implantlar için bir cep oluşturur. Bu implant yerleştirme tekniği, implantın daha fazla kaplanmasını sağladığı için daha doğal meme görünümü arayan kadınlar için avantajlıdır.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara