Yüz germe, cildi sıkılaştırmaya yönelik yapılan gençleştirme estetiklerinden biridir.  Kırışıklıklar ve yerçekimi doğal ışıltınızı engelliyorsa, tam yüz germe estetiği istediğiniz görünüme kavuşmanıza yardımcı olabilir.

Yüzün ortasındaki sarkma, göz, burun ve ağız kenarlarındaki derin kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerini tedavi etmek için hastalar yüz germe ameliyatı olurlar. Yüz germe işlemi ayrıca yüzün alt kısmındaki gıdı görünümünü de ortadan kaldırabilir, gevşek cildi sıkılaştırabilir ve çene altındaki yağ birikimlerini azaltabilir.

Yüz Germe Nedir?

Yüz germe aynı zamanda ritidektomi olarak da adlandırılır. Yüz germe, yüz ve boyundaki gözle görülür yaşlanma belirtilerini iyileştirmek için gerçekleştirdiği bir işlemdir. Tüm dünyada en yaygın beşinci kozmetik prosedür olan yüz germe, hastalara daha genç, doğal görünen sonuçlar vererek yaşlanmanın gözle görülür etkilerini yavaşlatır.

Tam Yüz Germe İçin Uygun Adaylar

Zamanı geri çevirmek isteyen sağlıklı bir bireyseniz, yüz germe için uygun olabilirsiniz. Hedef kilosunda olan ve sigara içmeyen kişiler, yüz germe ameliyatı için ideal adaylardır.

Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Kas dokusu yaş, yerçekimi, aşınma ve yıpranma ve güneşe maruz kalma gibi bazı kişisel alışkanlıklar nedeniyle canlılığını kaybeder. Yüz germe, kozmetik endüstrisinde altın standart olarak kabul edilir. Ameliyat esnasında her iki kulağın önünde ve arkasında daha uzun kesiler yapılır. Genel olarak, bu kesikler cildinizin kıvrımlarına kolayca gizlenebilir, bu da yara izinizi en aza indirmeye yardımcı olur. Cerrahınızın altındaki dokulara erişmesini sağlamak için cildiniz kaldırılır. Cerrahınız dikişlerle cildinizin altındaki tabakayı yeniden konumlandırabilir. Kesiler daha uzun olduğu için cerrahınız tüm yüzünüze ve ayrıca boynunuza da erişebilecek ve böylece tüm yüzünüz gençleşebilecektir.

Yüz germe işlemi sırasında hacim kaybı yaşadığınız bölgelere dolgunluk kazandıran yağ enjeksiyonlarını da tercih edebilirsiniz. Bu, ameliyatınızın genel etkisini daha da artırabilir ve doğal olmayan bir görünümü önleyebilir. Alttaki dokular yeniden konumlandırıldıktan sonra, cildiniz yeniden sarılır, fazla deri ve yağ alınır ve kesileriniz kapatılır.

Yüz ve Boyun Germe

Tam yüz germe, tüm yüzünüzün ve boynunuzun sarkıklığı ideal bir çözümdür. Ancak göz kapakları veya alnında düşüklük olan biri için, arzu ettiğiniz sonuçlara ulaşmak için bir blefaroplasti veya kaş kaldırma işlemi eklemeniz gerekebilir.

Yüz gerdirmenin size sağlayabileceği tüm faydalara odaklanabilirsiniz, ancak iyileşmek için kendinize yeterli zamanı ayırmanız da aynı derecede önemlidir. Doktorunuzun talimatlarını yakından takip edin ve kendinizi çok hızlı bir şekilde tüm normal aktivitelerinize geri döndürmeye çalışmayın. Ameliyattan iki hafta sonra işe, bir ay sonra da normal aktivitelerinizin çoğuna dönmelisiniz. Ancak normal hayatınıza dönseniz bile iyileşme süreciniz yaklaşık 6-12 ay kadar devam edecektir. Böylece, bir ay içinde iyi görünecek olsanız da, bir yıl boyunca iyileştirmeler görmeye devam edeceksiniz.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara