Popo büyütme ya da bir diğer adıyla Brezilya popo estetiği, düz veya sarkık bir görünüme sahip olan kalçaları geliştirmek için kullanılan bir işlemdir. İşlem sırasında, eğer hastanın vücudunda bu işlem için yeterli yağ bulunuyorsa, karın ve uyluklar da dahil olmak üzere vücudun belirli bölgelerinden alınmakta, sonrasında arıtılarak popo bölgesinde enjekte edilmektedir.

Bazı kadınların popoları doğuştan büyük ve güzel hatlara sahiptir. Ancak bazı kadınlar vücut yapıları itibari ile düz, hiçbir kıvrıma sahip olmayan ve erkeksi görünen bir popoya sahip olabilirler. Ancak BBL ameliyatı ile artık bu durum mazi olacak.

Brezilya poposu poponun kalkık ve yuvarlak hatlarda olması anlamına gelmektedir. Brezilya poposu ameliyatında istenen popo şeklini elde etmek için poponun şeklini bozarak aşağıya doğru çeken yağlar alınmaktadır. Brezilya poposu estetiğinde alınan yağların içinden kök hücreler ayrıştırılmakta ve estetik amaçlı kullanılan otojen yağlarla birleştirilmektedir. Ortaya çıkan karışım ise poponun daha büyük ve kalkık görünmesi için yeniden belirlenen bölgelere enjekte edilir. Böylelikle alınan yağlar bir nevi vücuda geri verilir ve istenen şekil elde edilir.

Popo büyütme estetiğinde liposuction ve lipofilling uygulamaları kullanılmaktadır. Eğer hastanın yağ birikimi brezilya poposu estetiği için yeterli değilse o zaman kalçaya silikon protezler yerleştirilmektedir. Böylelikle yine brezilya poposu denen görünüm elde edilmiş olur. Yapılan çalışmalara göre brezilya poposu estetiği kötü kolesterolü düşürürken iyi kolesterolü de yükseltiyor.

Popo Büyütme İçin İdeal Aday Kimdir?

BBL estetiği adayı, düz veya sarkan bir kalça görünümünden memnun olmayan kişilerdir. Ancak, tüm kadınlar ideal aday değildir. Hastalar, yağ hacimlerini kalçalarına aktarabilmek için vücudunun diğer bölgelerinde yeterli yağa sahip olmalıdır. Yetersiz vücut yağınız varsa, kalça implantları düşünülebilir.

Popo Büyütme Estetiği İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Ameliyat sonrası şişliği azaltmak için ilk iki ile dört hafta boyunca sıkı korse giyilmesi önerilir. İşlemin ardından, hastalar birkaç hafta boyunca hafif morluk, şişme ve lokal rahatsızlık yaşayabilir. Hastalar, kendilerini rahat hissettikleri anda işe ve diğer düzenli aktivitelere dönebilirler, bu genellikle birkaç gün ile bir hafta sonra olur.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara