Halk arasında şakak germe olarak da adlandırılan temporal kaş kaldırma, alın kırışıklıklarını, burun bölgesindeki kırışıklıkları ve kaşlarınızın arasındaki çatık çizgileri ortadan kaldıran yaşlanma karşıtı bir işlemdir. Birçok kişi genç görünümlerini korumak için kaş kaldırmayı tercih etmektedir. Kendi nedeniniz ne olursa olsun, kaş kaldırmayı düşünürken göz önünde bulundurmanız gereken birçok fayda, yöntem ve faktör vardır.

Kaş kaldırma, alın, kaş çizgileri ve burun köprüsündeki kırışıklıkları ve kırışıkları en aza indirerek size zamanı geri alma fırsatı verir.

Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır?

Prosedürün gerçekte nasıl yapıldığı, muhtemelen herkesin bilmek istediği ilk şeydir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Gerçekleştirilen birincil kaş kaldırma şekli, yüzünüzü pürüzsüzleştiren ve yavaş yavaş çözünen Endotin implantları ile saç çizginizden bir cm uzakta iki küçük kesiden oluşan endoskopik ya da temporal kaş kaldırma olarak adlandırılır. Bu, küçük boyutu ve hızlı iyileşme süresi ile birlikte daha az yara izi alanı nedeniyle tercih edilen yöntemdir.

Bir başka popüler kaldırma yöntemi, şakak bölgesinde iki yanal kesi yapmayı içeren geçici kaldırma olarak adlandırılır; bu yöntem sıklıkla göz kapağı kaldırma gibi diğer işlemlerle birlikte kullanılır. Yapacağınız prosedür nihayetinde ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize bağlıdır.

Kaş Kaldırma Estetiği Faydaları

Temporal kaş kaldırmanın birçok hastanın sevdiği etkisi birçok yaşlanmayı geciktirme prosedürünün aksine, bu işlemin anında sonuç veren basit, tek seferlik bir prosedür olmasıdır. Kaş kaldırma estetiği sonuçlarının tamamen doğal görünmesi hastaları en çok memnun eden faydalardan biridir. Diğer faydalar ise şu şekildedir;

Kırışıklıkların daha yoğun olduğu üst yüz bölgesini hedefler

Yeniden şekillendirerek kaşların yüzdeki dengesini yeniden sağlar

Gözlerin üzerindeki dokudaki sarkmayı düzelterek daha net görüşe yardımcı olur

Kaş Kaldırma Sonrası İyileşme

Kaş kaldırma estetiği 1 ile 2 saat arasında sürebilir. Ameliyat sonrasında hastaların hareketi 2 güne kadar sınırlamaları tavsiye edilir. Hastalar, yanaklar gibi yüzün bitişik bölgelerinde bazı küçük morluklar ve şişlikler yaşayabilir. Bir hafta içinde günlük rutininize devam edebilirsiniz, ancak iyileşmeyi engelleyebilecekleri için yorucu faaliyetlerden kaçınmanız gereklidir.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara