Hiçbir yüz tam olarak simetrik değildir, ancak bazen yüzünüzün dengesi ve şekli istediğiniz gibi olmayabilir ve bu sizi rahatsız edebilir. Çoğu zaman yüzünüzün diğer bölgelerine yapılan çalışmalar, yüzünüzün dengesini bozabilir ve bu da sinir bozucu olabilir. Çene birçok kişinin sorun yaşadığı bir bölgedir. Çene implantı birçok kişinin büyük bir başarıyla uyguladığı yaygın ve güvenli bir işlemdir. Bu implantlar size arzu ettiğiniz görünümü vermek için idealdir.

Çene İmplantı Ne Zaman Düşünülmeli?

Çene implantı adaylığınızı belirlemek istiyorsanız kendinize birkaç soru sormalısınız:

Çenenizin görünümünden memnun değil misiniz?

Fiziksel sağlığınız iyi mi?

Ameliyatın neler başarabileceğine dair gerçekçi beklentileriniz var mı?

Sağlıklı bir yaşam tarzınız var mı?

Bu sorulara cevabınız evet ise çene implantı için adaysınız demektir. Akılda gerçekçi sonuçlar olan sağlıklı bir kişi, çene implantı ameliyatı için hazır demektir. Ameliyata girmeden önce tüm bunları dikkatlice düşünmek önemlidir, böylece gerçekten yapmak istediğiniz şeyin bu olduğunu bilirsiniz.

Henüz fiziksel olgunluğa erişmediyseniz, bu işlemi yaptırmadan önce beklemek en iyisidir. Büyüme yüzünüzün şeklini değiştirecektir. Doğru yapıldığında çene implantı ameliyatı daha iyi denge, orantı ve daha belirgin özellikler oluşturarak yüzünüzü tanımlayacaktır.

Çene İmplantı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Çene implantları genellikle rinoplasti, yüz germe vb. gibi diğer yüz plastik cerrahi prosedürleriyle birlikte yapılır. Ancak ihtiyaç duyulduğunda tek başına da yapılır. Ameliyat sırasında izlenen adımlar şu şekildedir;

Anestezi: Genel anestezi veya intravenöz sedasyon uygulanabilir. Doktor, en iyi seçenek konusunda size tavsiyede bulunacaktır.

Kesi: Kesi, ortaya çıkabilecek herhangi bir yara izini gizlemek için doğal konturlarda çene altından yapılır. Doktorunuz, implantı kontamine edip enfeksiyona yol açabileceğinden ağız yoluyla yerleştirmekten kaçınır. Daha sonra implant, istediğiniz sonuçları size verecek şekilde yerleştirilir ve buna göre ayarlanır. Sıkıca implante edildikten sonra, doktor ameliyat bölgesini kapatacaktır.

Dikişler: Kesi kapatmak ve hızlı iyileşmeyi desteklemek için dikiş atılır.

Ameliyat tamamlandıktan sonra eve gidebilir ve iyileşmeye başlayabilirsiniz.

Çene İmplantı Ameliyatı Sonrası İyileşme ve Sonuçlar

Çene implantının sonuçları, başlangıçta şişliklerin altında gizlenebilse de hemen hemen görünür. Bu beklenen bir durumdur ve bazı durumlarda iyileşmesi birkaç ay sürebilir. Size verilecek ayrıntılı talimatları yakından takip ederek ameliyat bölgenizin bakımını doğru bir şekilde yapmanız son derece önemlidir. İşleminizden sonra aşağıdakilerle karşılaşmayı bekleyebilirsiniz:

– Şişme

– Morarma

– Ağrı

Bunlar tamamen normaldir ve gerekirse ağrı ilaçla kontrol altına alınabilir. İyileşme uzun bir süreç olabilir, ancak her şey düzene girdiğinde yeni profilinizin keyfini çıkarabilecek ve görünüşünüz konusunda kendinize güven duyabileceksiniz.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara