Birçok kadın göğüslerinin boyutunu, şeklini ve dokusunu geliştirmek için göğüs büyütme ameliyatı olmayı tercih eder. Bununla birlikte, çoğu zaman kadınların fikirlerini değiştirmeleri ve bu prosedürleri tersine çevirmek istedikleri de olur. Göğüs implantı çıkarma nedenleri, implant yırtılması veya sönmesi, kapsül kontraktürü, implant yırtılması veya yer değiştirmesi, göğüs sarkması, göğüs kanseri ve daha fazlasını içeren komplikasyonlardan başlayarak değişir. Öte yandan, bazı kadınlar sadece önceki doğal görünüme geri dönmek isterler.

Meme Protezi Çıkarma Nedir?

Meme protezi çıkarma, göğüs büyütmede kullanılan göğüs implantlarını çıkarmak için yapılan bir ameliyattır. Genel olarak, prosedür oldukça basittir. Cerrah küçük bir kesi yapar ve implantı göğüs kapsülünden çıkarır, bu aslında implantasyon sürecine benzer. Bazı durumlarda, özellikle kapsülün daralması, sönmesi veya yırtılması gibi durumlardan muzdarip hastalarda ameliyat biraz karmaşık olabilir.

Meme İmplantının Çıkarılmasının Faydaları

Meme implantı çıkarma işleminden sonra gelen harika şeylerden biri ağrı kesicidir. Bazı kadınlar için implantlar sadece fiziksel değil psikolojik acıya da neden olan korkunç bir yük haline gelir. Bu nedenle meme implantının çıkarılması bazen gerçek bir hediye olarak gelir.

Ameliyattan sonra kaybolan bir diğer şey de komplikasyon korkusudur. Bildiğiniz gibi, implantlar çeşitli sağlık riskleriyle birlikte gelir. Sızıntı yapabilir, deforme olabilir, iltihaplanmaya, kapsüler kontraktüre ve daha fazlasına neden olabilirler. İmplantlar olmadan kadınların bu risklerden herhangi biri hakkında endişelenmesi gerekmez.

Bazı kadınların genel sağlık durumlarında iyileşmeler fark ettiğini belirtmek de önemlidir. İmplantların bazen göğüslerde ağrıya, kötü vücut kokusuna, yorgunluğa, bitkinliğe ve daha fazlasına neden olabileceği bir sır değil. Bu durumlarda meme implantının çıkarılması inanılmaz derecede faydalıdır.

Meme İmplantı Çıkarma Riskleri

Meme implantının çıkarılmasının dezavantajları da vardır. Sonuçta bu bir ameliyat ve bu tür her işlem belirli riskler getiriyor. Meme implantı çıkarmanın en önemli kısmı sarkma tehlikesidir. İmplantların göğse canlı ve dolgun bir görünüm kazandırdığı bilinmektedir. Bunları çıkarttırarak önceki duruma geri dönersiniz ve hatta daha fazla sarkma riskiyle koşarsınız. Bu, büyük olasılıkla ilk meme rekonstrüksiyon cerrahisinde iki veya daha fazla beden büyüyen hastalarda olur.

İmplantları çıkarırken fark edebileceğiniz başka bir şey de gevşek deridir. Bunun nedeni implantların göğüste çok uzun süre kalması ve cildin esnemesine ve gerilmesine neden olmasıdır. Cildin durumuna göre bazı doktorlar meme dikleştirme önerebilir.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara