Yüz askılama ya da bir diğer adıyla iple yüz germe estetiği geleneksel yüz germe ameliyatından daha hızlı, daha az maliyetli, minimal invaziv bir versiyonudur. Her ikisi de aynı amaca yöneliktir: yüz gençleştirme.

Geleneksel bir yüz germede, gevşek yüz derisi cerrahi olarak çıkarılır. İple germe işleminde, daha genç bir görünüm elde etmek için sarkan cildi yukarı çekmek ve sıkılaştırmak için özel ipler kullanılır. Aynı zamanda yüz askılama estetiği, yüz germe ameliyatı kadar uzun sürmez.

Yüz Askılama Nedir?

Yüz askılama, iplik teknolojisindeki ilerlemeleri kullanarak, sarkan yüz derisini kaldırabilen ve yeniden konumlandırabilen kısa, minimal invaziv bir işlemdir. Sonuçlar yüz germe ameliyatı kadar çarpıcı olmasa da oldukça etkilidir. İple yüz askılama işlemi, aşağıdakiler de dahil yüz ve boyun bölgesindeki birçok soruna etki edebilir.

Gıdı sarkması

Sarkık kaşlar

Sarkık yanaklar

Göz altı bölgesindeki torbalanmalar

Yüz askılama işlemi uzun sürmez, genellikle bir saat veya daha kısa sürer. İple yüz germe estetiği için iyileşme süresi minimumdur. Yüz askılama hastalarına genel anestezi yerine lokal anestezi verilir, yani uyanık kalırlar ve prosedürden sonra günlük yaşantılarına geri dönebilirler.

Yüz Askılama Nasıl Yapılır?

İple germe işleminde, hedeflenen yüz bölgesinin derisine tıbbi bir iplik yerleştirilir ve sıkıca çekilir. İplikler bir süre sonra çözülür ancak lifting etkileri devam eder. Prosedür, etkilenen bölgede kolajen üretimini uyarır. Kolajen cildin kendini yenilemesini sağlayarak gençleşmesine yardımcı olur.

Yan Etkiler

Yan etkiler kızarıklık, morarma ve şişmeyi içerebilir. Düşük risk olmasına rağmen, hasta komplikasyon riskini, özellikle enfeksiyon riskini azaltmak için doktorunun talimatlarına uymalıdır.

Kimler İyi Bir Adaydır?

İple germe, erken yaşlanma belirtilerini tersine çevirmek isteyen kadın ve erkekler arasında popüler olma eğilimindedir. Doktorlar, hafif ile orta derecede cilt gevşekliği belirtileri olan hastalar için prosedürü önermektedir.

Bu prosedür genellikle 30’lu yaşların sonundan 50’li yaşların başına kadar olan ve yaşla birlikte kaçınılmaz cilt sarkmasını deneyimlemeye başlayan insanlar tarafından kullanılıyor. Diğer yandan 55 yaşından büyük hastaların çoğu geleneksel yüz germe ameliyatından daha fazla fayda görecektir.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara