Boyun genellikle yüzden daha hızlı yaşlanır ve sonunda cilt kırışıklıkları, gıdı, gerdan görünümü ve sarkık boyun derisi gibi değişiklikler ortaya çıkabilir. Bu ve diğer değişiklikler can sıkıcı olduğu kadar yüzün genel görünümünü de etkileyebilir. Boyun germe ameliyatı ile boyun ve çene çizgisini daha genç göstermek mümkündür.

Boyun Germe Nedir?

Platismaplasti olarak da bilinen boyun germe, fazla deriyi çıkarmak, gevşek platisma kaslarını sıkılaştırmak ve daha genç bir görünüm için çeneyi yeniden şekillendirmek için yapılan kozmetik bir ameliyattır. Submental liposuction, genellikle yağ almak ve boyun ve çene hattını şekillendirmek için prosedür sırasında yapılır.

Bazı yaşlanma belirtilerini tedavi etmek için non-invaziv kozmetik seçenekler mevcut olsa da, fazla deri ve yağı almanın, boynu sıkılaştırmanın, platismal bantları çıkarmanın, çene hattını yeniden şekillendirmenin ve profili iyileştirmenin tek yolu plastik cerrahidir. Boyun germe ameliyatı uzun vadeli sonuçlar sağlar, ancak doğal yaşlanma ilerlemesi ve diğer faktörler, ameliyatı takip eden yıllarda boyun bölgesinin görünümünü yine de etkileyebilir.

Boyun Germe Ameliyatı Adayı mıyım?

Boyun germe için en iyi adaylar sigara içmeyen, sağlıklı, olumlu bir bakış açısına ve gerçekçi beklentilere sahip kişilerdir.

Boyun Germe Nasıl Yapılır?

Boyun germe ameliyatı sedasyon veya genel anestezi ile lokal anestezi kullanarak ayakta tedavi prosedürü olarak gerçekleştirilebilir. Anestezi tipi, operasyonun detaylarına göre belirlenecektir. Kesi yerleşimi de tekniğe bağlı olacaktır.

Boyun germe ameliyatları tipik olarak iki saat sürer ancak yüz germe, çene implantı veya başka bir plastik cerrahi ile birlikte yapıldığında daha uzun sürebilir.

Ameliyat genel olarak kulak memesinin önünden başlayan bir kesi içerir. Kesi kulağın altından ve arkasından sarılır ve saçlı deride biter. Doktorunuz daha sonra sarkan cildi kaldırır ve fazla dokuları düzeltir.  Daha sonra çene altında bir kesi oluşturur ve ayrılmış platisma kaslarını dikişlerle birleştirmeden önce boynu yükseltmek için alttaki kasları ve daha derin doku katmanlarını sıkılaştırır.  Hastanın estetik kaygıları giderildikten sonra

Submental yağ eksizyonu ve liposuction

Submental liposuction, boyun çizgisi ve çene boyunca fazla yağın alınmasını sağlar. Prosedürü gerçekleştirmek için, yağ birikintilerini parçalamak ve emmek için boyun bölgesindeki küçük bir kesi içine bir kanül yerleştirir. Liposuction genellikle tam boyun germe, yüz germe veya çene implantı ile birleştirilir.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara