Bacak germe sarkan cildi önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olmak için gerçekleştirilen bir vücut şekillendirme prosedürüdür. Bacak çevresindeki gevşek veya sarkan cilt, önemli kilo kaybını takiben ortaya çıkan yaygın bir sorundur. Bu cilt gevşekliği ile ilgili bir problemdir ve bu nedenle hastalar bunu sadece diyet ve egzersizle düzeltemezler.

Bacak germe, aşırı kilo kaybının ardından bacak boyunca kalan fazla deri ve dokuyu ortadan kaldırarak çalışır. Doktorunuz her iki bacak bölgesinin altındaki dokuyu yeniden şekillendirmek ve fazla deriyi azaltmak için vücudunuzun doğal kıvrımlarında yapılan ayrı bir kesi kullanır. Sonrasında fazla deri çıkarılır ve işlemin ardından kesiler dikişle kapatılır.

Bacak Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bacak germe ameliyatları, çoğu cerrahi veya kozmetik prosedür gibi, hasta olarak kişisel ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilir. Her teknik genel anestezi altında olmanızı gerektirir ve kesi modelleri aşağıdaki teknikleri içerir:

Bacak germe genellikle kasıktaki kesiyi başlatan ve kesiyi bacağın arkasını sardığı yerde aşağıya doğru uzatan bir teknik kullanılarak veya çıkarmadan önce kesiyi kasıktan dize kadar iç dikiş boyunca yerleştiren bir teknikle yapılır.

Hastanın anatomisine bağlı olarak sadece minimal bir kesi ile bacak iç germe işlemine ihtiyaç duyulabilir. Bu, kasık bölgesinde daha gizli bir kesi yapılmasına izin verecektir. Daha dış bacak germe isteyen hastalarda kasıktan başlayan, kalça çevresinden sırta uzanan bir kesi daha etkili olabilir.

Kalça ve bacak bölgenizde fazla yağ varsa, cildiniz yeniden konumlandırıldıktan sonra konturlarınızı iyileştirmek için cilt çıkarmadan önce liposuction yaptırmak için iyi bir aday olabilirsiniz. Plastik cerrahınız ayrıca derin dikişler yerleştirmeden önce fazlalık ve sarkan cildi de alacaktır. Dikişler alttaki dokulara gömülecektir. Bu yerleştirme, yeni şekillendirilmiş konturların oluşumunu ve desteklenmesini teşvik eder. Derin dikişler yerleştirildikten sonra, cerrahınız bacakları kompresyon giysilerine sarmadan önce cilt kesilerini kapatmak için ek dikişler ve cilt bantları kullanacaktır.

Bacak Germe Ameliyatının Artıları ve Eksileri

Estetik ameliyat olmaya karar verirken, işlemin olası yararlarını ve olumsuz sonuçlarını tartmak önemlidir. Durumunuzu değerlendirmek ve bacak germe ameliyatının günlük yaşamınızı nasıl etkileyebileceğini daha iyi anlamak için kurul onaylı bir plastik cerrahla görüşme ayarlayın. Genel olarak, bacak germe ameliyatı olmanın artıları, hızlı sonuçların yanı sıra iyileştirilmiş cilt kalitesi, görünüm ve hissi içerir. Bacak germe ameliyatının eksileri arasında yara izi, asimetri ve herhangi bir komplikasyonu gidermek için olası ek ameliyatlar bulunur.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara