Sıklıkla ‘karın germe’ olarak bilinen abdominoplasti, fazla yağ ve deriyi azaltmak, karın kaslarını germek için uygulanan bir kozmetik cerrahi tedavisidir. Amacı daha düz bir karın ve karın profiline ulaşmaktır. Karın germe ameliyatı, sıklıkla uygulanan bir tedavidir ve diyet ile egzersiz yapan, ancak kalıcı etki alamayan kişiler için iyi bir seçenektir. Hem kadınlar hem erkekler karın germe ameliyatı olabilir ve genelde iyi sonuçlar alınır.

Tedavi, “mini” veya major abdominoplasti ameliyatlarına bağlı olarak, iki veya beş saat arasında sürmektedir. Diğer yandan karın germe ameliyatı diğer kozmetik cerrahilerden daha uzun iyileşme zamanı gerektirmektedir. Zamanla görünümü azalacak olan izler oluşacaktır. Bu izlerin görünürlüğü ise 1 yıl içinde kaybolacaktır. Ancak ameliyat izi iç çamaşırının altına gizlenebilecek bir bölgede olduğu için estetik açıdan herhangi bir soruna neden olmamaktadır.

Mini Abdominoplasti Ameliyatı Nedir?

Mini karın germe ameliyatı ya da mini abdominoplasti karın bölgesinde fazla yağ oluşumu bulunan, cildi tek başına liposuction uygulaması yapılamayacak kadar gevşek olan, ancak tam karın germe işlemine de gerek olmayan kişiler için uygulanmaktadır. Mini karın germe ameliyatında karın ve bel bölgesindeki fazla yağ alınmakta, göbek altındaki cilt fazlalığı çıkarılmakta, ancak göbek üstünde kalan kısma dokunulmamaktadır. Mini karın germe ameliyatı daha çok deri ve yağ fazlası göbek altında olan hastalar için uygundur.

Mini karın germe ameliyatında bel ve karın bölgesine liposuction uygulanmakta, ardından karnın alt kısmında iç çamaşırının altında kalacak bölümde kısa bir kesi açılmaktadır. Sonrasında ise germe işlemi gerçekleştirilerek ameliyat tamamlanmaktadır.

Majör Abdominoplasti Nedir?

Tam karın germe ameliyatı ya da majör abdominoplasti bel ve karın bölgesindeki tüm fazla yağ ve dokunun alınmasıyla gerçekleştirilmektedir. Tam karın germe sarkma ve yağlanma derecesi fazla olan kişilere uygulanmaktadır. Göbek deliğinin üzerinde de fazla derisi olan hastalar için tam karın germe uygun olacaktır. Tam karın germe ameliyatında da mini karın germe ameliyatında uygulanan işlemler uygulanır. Ancak tam karın germe ameliyatında göbek deliğinin üzerindeki kısımdaki fazla deri ve yağ dokusu da çıkarılmaktadır.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara