Birçok kişi kulağının görünümüne dair çok fazla kafa yormayabilir. Kulaklar yüzün merkezi olmadığı için bunları tamamen işlevsel olarak değerlendirmek kolaydır. Bununla birlikte, belirgin veya kusurlu kulakları olan insanlar, özellikle de çocuklar bunun utanç kaynağı ve sosyal rahatsızlık kaynağı olabileceğini anlarlar. Kepçe kulak ameliyatı olarak da bilinen otoplasti, çeşitli kulak şikayetlerini düzeltebilir. Kulak ameliyatı, kulakları onarabilir veya düzeltebilir, kulaklar arasındaki simetriyi iyileştirebilir veya büyük, küçük kulak memeleri veya yırtık kulak memelerinin görünümünü iyileştirebilir. Otoplasti düşük riskli bir işlemdir ve şunları yapabilir;

– Kulakların şeklini ve oranını geliştirir

– Kendine güvenini arttırır

– Beş yaşın üzerindeki çocuklara ve tüm yetişkinlere uygulanır

– Ömür boyu sürecek sonuçlar verir

Otoplasti veya kepçe kulak ameliyatı kulaklara daha iyi bir oran getirmek ve estetik dengeyi geliştirmek için tasarlanmıştır. En iyi sonuçlar, kulakların daha küçük görünmesini sağlar ve onları kafanın kenarlarına yaklaştırır. Kıkırdakları kafaya doğru hareket ettirmek için her kulağın arkasında küçük bir gizli kesi yapılır.

Kepçe kulak estetiği lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir. Aynı zamanda eğer kişinin tek bir kulağında sorun varsa sadece bu kulak için ameliyat gerçekleştirilebilir.

Otoplasti Adayı Özellikleri

Kozmetik kulak cerrahisi yetişkinler ve beş ile on dört yaş arasındaki çocuklar için idealdir. Prospektif bir otoplasti hastasının nispeten geniş veya çıkıntılı kulakları olmalıdır veya kulak şeklini, boyutunu veya görünümünü değiştirmek için bir soruna sahip olmalıdır.

Ameliyattan sonra, kulaklar başın yakınında tutulması ve iyileşmeyi kolaylaştırmak adına bandajlanacaktır. Bu bandajlar yaklaşık beş ile yedi gün boyunca kuru kalmalıdır. Ağrı veya rahatsızlık, reçeteli ilaçlarla idare edilebilirdir.

Kulak Lobül Onarımı

Kulak memeleri birkaç nedenden dolayı deforme olabilir. Uzun süre küpe veya piercing kullanımı, yaralanma veya başka herhangi bir nedenden dolayı lobül görünümünden memnun değilseniz, kulak memesi onarımından yararlanabilirsiniz.

Kulak memesi onarımı basit ve anlaşılır bir işlemdir. İlk olarak, cerrahınız yaralı bölgedeki yara dokusunu çıkarır ve ardından kulağınızın normal bir şekle dönmesi için lobunuz ustalıkla tekrar dikilir.

Bölgeyi uyuşturmak için sadece lokal anesteziye ihtiyacınız vardır ve kulak memenizi onarmak için kullanılan özel teknik, kişisel ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Tedavinin gerçekleştirilmesi yalnızca 15 ila 30 dakika sürer ve hemen ardından günlük yaşantınıza dönebilirsiniz.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara