Six pack ameliyatı, erkeksi fiziğinizi ve karın kaslarınızı gösterebilmeniz için yontulmuş bir karın görünümü elde etmenize yardımcı olur. Prosedür, kasları vurgulamak ve arzu edilen “altılı kas” görünümü şekillendirmek ve fazla yağları cerrahi olarak çıkarmak için etkilidir.

Six Pack Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Aylarca sıkı bir diyet ve egzersiz programından mekik hareketlerine, mekiklerden protein karışımlarını denemeye ve sağlıklı atıştırmalıklara kadar her şeyi denediyseniz, ancak istediğiniz sonuçları alamadıysanız, Six pack ameliyatı tam size göre. Six pack öncesi dikkat edilmesi gereken bazı kriterler vardır;

Vücut ağırlığı ideal kilonuzdan %30 daha az olmalıdır.

Yaş ve cilt elastikiyeti büyük bir fark yaratır.

Şeker hastalığı, kalp hastalığı gibi başka bir sağlık durumu olmamalıdır.

Bu ameliyat tek başına veya fazla yağın alınması ve istenen altılı karın kaslarına ulaşmanıza yardımcı olması için diğer benzer prosedürlerle birlikte yapılabilir.

Six Pack Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Six pack ayakta tedavi prosedürü olarak yapılır ve tüm ameliyat yaklaşık 90 dakika sürer. Lokal veya genel anestezi kullanılarak yapılır ve işlemden önce cerrahlarınız kılavuz olarak kullanmak üzere karın kasına detaylı işaretlemeler yapar. Göbek deliğinde birkaç küçük kesi yapılır ve daha sonra fazla yağın alınması için derinin altına bir kanül (küçük metal bir tüp) yerleştirilir. Liposuction ile karın kasları ortaya çıkartılır. Daha sonra kesileriniz kapatılır ve pansuman yapılır.

Six Pack Ameliyatı Sonrası

Karnın iyileşmeye başlamasını sağlamak için bölgeye bir kompresyon giysisi giydirilir. Ameliyattan sonra, doktor tarafından reçete edilen ağrı kesici ilaçlarla yönetilebilecek bir miktar ağrı ve rahatsızlık beklemelisiniz. Bazı şişlik, kızarıklık ve morarma işlemin yaygın yan etkileridir. İşe 1 ile 2 gün içinde devam etmeyi bekleyebilirsiniz ve ne kadar küçük şişlik veya morluk varsa bir hafta içinde kaybolacaktır.

Six Pack Ameliyatı Sonrası

Başarılı ve uzun süreli sonuçlar elde etmek için aşağıdakileri takip etmek önemlidir;

İlaçları doktorun önerdiği şekilde alın.

Ameliyattan sonra iki hafta boyunca yorucu aktivitelerden kaçının.

Ağır kaldırma veya halterden iki hafta uzak durun.

Hızlı iyileşmek için sağlıklı beslenmeye özen gösterin.

Doktorların tavsiyesine göre kompresyon giysisi giyin.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara