Dermal dolgu maddeleri cildinizin hacmini geri kazandırır ve yaşla birlikte görmeye başlayabileceğiniz ince çizgileri ve kırışıklıkların görünümünü azaltır. Ayrıca, size genel olarak daha dengeli bir görünüm vermek için yüz özellikleri değiştirmek için de kullanılırlar. Dermal dolgu maddeleri, hyaluronik asitten yapılmış enjekte edilebilir jellerdir. Hyaluronik asit cildin zindeliği ve pürüzsüzlüğü için gerekli olan, vücutta bulunan doğal bir maddedir.

Dermal dolgu maddelerinin çeşitli işlevleri vardır ve bazıları şu şekildedir;

– Yanaklar, gözler, burun ve ağız çevresindeki ince çizgileri yumuşatır.

– Dudakları dolgunlaştırmanın ve tanımlamanın popüler bir yoludur.

– Dermal dolgu maddeleri akne izlerinin belirtilerini azaltabilir.

– Yanakları dolgunlaştırabilir ve yüzü şekillendirmeye yardımcı olabilir.

– Bazıları bunu ellerdeki ince çizgiler ve kırışıklıklar için bile kullanır.

– Cilde taze, nemli bir görünüm verir.

Çoğu dermal dolgu maddesi, vücutta doğal olarak bulunan bir madde olan hyaluronik asit içerir. Hyaluronik asit, vücudun nemi tutmasına ve eklemlerin yağlanmasına yardımcı olur. Enjekte edildiğinde asit cildin üst katmanlarına daha fazla su çekerek kırışıklıkları, lekeleri ve yara izlerini azaltır. Ayrıca cildin sağlığı, elastikiyeti ve nemlenmesi için önemli olan kolajen üretimini de artırır.

Dolgu İşlemi Nasıl Yapılır?

Enfeksiyon riskini azaltmak için hedef bölge temizlenir. Anestezi her zaman gerekli olmasa da, tedavi alanını uyuşturmak için topikal (krem) anestezi kullanılabilir. Bu genellikle daha derin kırışıklıklar için önerilir.

İnce bir iğne kullanılarak dolgu maddesi, yüz hatlarının hacmini ve tanımını geri kazandırmak için kıvrımları ve kırışıklıkları doldurmak veya büyütmek için derinin altına stratejik olarak enjekte edilir. İşlem hızlı ve kolaydır, genellikle sadece 15 dakika sürer. Dolgu maddelerinin düzgün kıvamı, pürüzsüz ve kolay bir şekilde uygulanmasını sağlar.

Uygulamanın ardından tedavi edilen bölgelere enjektörünüz tarafından nazikçe masaj yapılır. Bu, dolgunun neden olduğu kontur düzensizliklerini düzeltmeye ve daha eşit bir sonuç oluşturmaya yardımcı olur. Masaj sırasında uygulanan baskı genellikle hissedilmez.

İşlem sonrasında enjeksiyona bağlı ağrı, sertlik, şişlik ve şişlik gibi reaksiyonlar meydana gelebilir. Aşırı güneşe maruz kalmaktan ve terlemeye neden olabilecek duyusal faaliyetlerden kaçının.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara