Göz çevresindeki yüz yaşlanma, fazla cilt, kaz ayakları ve bazıları için alt göz kapağı torbaları ile otuzlu yaşların başlarında gelişmeye başlar ve yaşlanma, 40’lı ve 50’li yaşlarda devam eder. Bu işlem yüzün odak noktasını yorgun gösterir. Bu göz yorgunluğunun Blefaroplasti (göz kapağı) ameliyatı ile düzeltilmesi çok yaygın bir plastik cerrahi işlemdir. Yorgun gözükmemek, hastaların blefaroplasti ameliyatını düşünmelerinin ana nedenidir.

Blefaroplasti (göz kapağı ameliyatı), birçok insan etkileşiminin odak noktası olduğundan, yaşlı görünümün tersine çevrilmesinde önemli bir fark yaratabilir. Aşırı miktarda cildi ve yağı çıkarmak gözlerinizin gerçekten daha canlı görünmesine neden olabilir. Göz kapağı estetiği görünümünüzdeki en büyük pozitif değişime neden olur.

Blefaroplasti Nasıl Yapılır?

Göz kapaklarınızın üzerinde ve çevresinde sarkmış bir cilt olduğunu hissederseniz, bu durum kendinizden daha yaşlı görünmenizi ve mutsuz olmanıza neden olur.  Göz kapağı ameliyatı sizin için doğru bir seçim olabilir. Bu cerrahi işlem yenilenmiş bir görünümden zevk almanıza yardımcı olabilir. Sizin daha genç ve daha enerjik görünmenize yardımcı olabilir.

Blefaroplasti (göz kapağı ameliyatı) ile ilgili en önemli şey, olağanüstü sonuçlar verebilecek çok basit bir uygulama olmasıdır. Bazı kişilerin sadece üst göz kapakları için göz kapağı ameliyatı yapılması gerekebilir (2 kapak), diğerleri ise göz kapaklarının altı için de ameliyata ihtiyaç duyabiliyor. Ameliyatın hem üst hem de alt göz kapaklarında (4 kapak) aynı anda yapılması da mümkündür. Her birey farklıdır ve bu nedenle her kişi için benzersiz bir cerrahi planı hazırlanmalıdır.

Cerrahi işlem sırasında ekstra cilt ve aşırı doku alınır. Kesikler iyileştikten ve şişme kaybolduktan sonra, sonuçları göreceksiniz ve belki de inanamayacaksınız. Gözlerinizin altında ve çevresinde sarkmış bir cilde sahip olmak sizi daha yaşlı gösterirken göz kapağı ameliyatının ardında yenilenmiş bir yüz görürsünüz.

Blefaroplasti ile ilgili en ilginç şeylerden biri çok az rahatsızlık olduğudur. Evet, gözlerin etrafında belirgin bir şişlik ve morluk oluşmaktadır, ama dikkat çekici bir şekilde, genellikle acı yoktur. İyileşme süreci de nispeten kolaydır. Ameliyatın ardından yeniden aktif yaşama dönmek 7 gün kadar sürebilmektedir.

10 – 14 gün içinde, hala az miktarda şişlik ve alt göz kapağı boyunca bir miktar morluk olmasına rağmen, etkiler gözle görülebilir şekilde dikkat çekici olacaktır. Ameliyattan 3 hafta sonra, blefaroplasti ameliyatınızın tüm avantajlarından yararlanabileceksiniz. Yine de iyileşme sürecinde doktorunuzun verdiği talimatlara uymak ve çok yoğun aktiviteden kaçınmak en önemlisidir.

Göz kapağı estetiği ile daha genç görünmek ve eğer varsa göz kapağı düşüklüğü nedeniyle görüş açısının kapanmasını sonlandırmak mümkündür.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara