Mezoterapi ilk kez 1952’de Fransa’da vasküler ve lenfatik bozuklukları tedavi etmek için geliştirilmiştir. Bununla birlikte, enjekte edilen farklı maddelere bağlı olarak mezoterapinin kronik ağrı, saç dökülmesi (alopesi), kemik ve eklem hastalıkları, sedef hastalığı ve cilt gençleştirme tedavisinde de faydalı olabileceği keşfedilmiştir . Daha yakın zamanlarda, bazı maddelerin enjeksiyonu ile vücut yağının azaltılabileceği keşfi ile, mezoterapi, kilo verme, selülit azaltma, vücut şekillendirme, kırışıklık giderme ve yüz gençleştirme işlemlerine yardımcı olmak için yaygın olarak kullanılmaktadır .

Mezoterapi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bu teknik, seçilen maddelerin cilt altı yağ dokusuna derinin dermal tabakasının altındaki çok ince bir iğne vasıtasıyla belirli maddelerin enjeksiyonunu içerir. Enjekte edilen maddelerin kombinasyonu, uygulayıcı tarafından hazırlanan kombinasyona bağlıdır, ancak çok az miktarda bitki özü, vitamin, enzim, besin maddesi, hormon ve vazodilatörler, steroidal olmayan iltihap önleyici maddeler, beta reseptörü gibi ilaçlar içerebilir.

Mezoterapi genellikle 2 haftalık aralıklarla uygulanan 3 ile 15 tedavi seansı gerektirir.

Yüz mezoterapisi, kirlilik, yaşam tarzı faktörleri ve stres gibi dış faktörler tarafından tetiklenen görünür yaşlanma ile ilişkili belirtileri tersine çevirmek için bilinen en başarılı cilt yenileme ve sıkılaştırma uygulamaları arasında haklı bir üne sahiptir.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara