Cildinizin sıkılığının yaşlandıkça azalmasından memnun değil misiniz? Doğal yaşlanma süreci nedeniyle cildiniz sarkmaya mı başlıyor? Yanaklarınızdaki veya boynunuzdaki cildi eskisi gibi daha sıkı olmasını dileyerek geri çekerken mi buluyorsunuz? Zamanla cildimiz, cildimizin sıkı ve genç görünmesini sağlayan kolajen gibi nemlendirici özelliklerini kaybetmeye devam eder. Geçmişte, cildi germek ve sıkılaştırmak için yüz germe gibi invaziv prosedürler gerekliydi. Neyse ki, artık  sarkan cildi kaldırmak ve gençleştirmek için minimal invaziv bir tedavi var. Devrim niteliğindeki ip askı işlemi, invaziv cerrahiye gerek kalmadan kolajen oluştururken cildi etkili bir şekilde kaldırabilir ve pürüzsüzleştirebilir.

İp Askı Estetiği Nedir?

İp askı işlemi, gevşek, sarkan cilt dokularını kaldırmak ve sıkılaştırmak için en popüler ve oldukça etkili cerrahi olmayan yöntemlerden biridir. Daha genç görünen bir cilt için cildi anında sıkılaştırmaya yarayan Polydioksanon’dan (PDO) oluşan özel iplikler kullanılarak gerçekleştirilir. Uygulamanın yapıldığı için en yaygın alanlar yanak, gıdı, boyun ve kaşlardır. Bu prosedürde kullanılan ipler, yaygın sorunlu bölgelerdeki yaşlanma belirtilerinin düzeltilmesi için FDA onaylıdır. Sarkan dokuyu ve cildi güvenlik ve hassasiyet göz önünde bulundurarak kaldırmak ve yeniden konumlandırmak için cilt yüzeyinin altında çalışırlar. Bu, gevşek doku için bir destek kaynağı oluşturmada etkilidir ve sarkan cildi yeniden konumlandırır.

İp Askı Estetiği Nasıl Yapılır?

Tedavi sırasında özel olarak tasarlanmış PDO ipleri kullanılır. FDA onaylı bu sütürler, skar dokusu oluşturmadığı için vücutta kullanılabilecek en güvenli malzemelerden biri olarak kabul edilmektedir. İşlem sırasında iplikler cildin altındaki hassas bölgelere nazikçe yerleştirilir. Daha sonra cilt sıkılaştırılır ve daha genç bir görünüm için yeniden konumlandırılır. İplikler yerine oturduğunda, cildiniz restorasyon ve kolajen üretimini teşvik ederek iplere hücresel düzeyde nazikçe tepki verir. Tüm prosedürün gerçekleştirilmesi 30 dakikadan az sürer ve lokal anestezi kullanılır.

Sonuçlar Ne Zaman Görülür?

Tedaviyi takiben, reçetesiz satılan ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilecek hafif bir rahatsızlık hissedebilirsiniz. İp askı işleminin sonuçlarını anında fark edeceksiniz, ancak prosedürünüzü takip eden 2-3 ay boyunca cildiniz gençleşmeye devam edecektir. Tedavinin sonuçları ipliklerin ömründen daha uzun sürer. Bununla birlikte, optimal sonuçları korumak için devam eden tedaviler önerilebilir. Bu canlandırıcı çare ile yaşlanmış cilde veda edebilir, genç ve canlı bir cilde merhaba diyebilirsiniz.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara