Göğüs büyütme ameliyatı olan kadınlar, göğüslerinin görünümü ve verdiği his zamanla değişebileceğinden göğüslerinin görünümünü iyileştirmek için meme protezi revizyon ameliyatı olmaya karar verebilirler. Bazen kadınlar ise orijinal meme implantı ameliyatı sonuçlarından memnun olmadıkları için meme implantı revizyon ameliyatı olmak isterler. Meme protezi çıkarma ve değiştirme ameliyatı, memeleri daha estetik ve hoş bir görünüme kavuşturabilir.

Protez Çıkarma ve Değişim Faydaları Nelerdir?

Göğüslerinizi istediğiniz şekle ve boyuta kavuşturur

Göğüs implantları göğsünüzle uyumlu olacak şekilde uygun konuma yerleştirilir.

Eski implantlar son teknoloji ürünü yeni implantlarla değiştirilirr.

Protez Çıkarma ve Değişimi İçin Kimler Uygundur?

Aşağıda listelenen durumlardan herhangi birinin sizin için geçerli olduğunu düşünüyorsanız, meme protezi çıkarma ve değiştirme ameliyatı adayı olabilirsiniz;

Göğüslerinizin görünümünü iyileştirmek istiyorsanız

Göğüs implantlarınız kaymışsa ve artık doğal göğüs dokusuna göre uygun konumda değilse

Göğüsleriniz düzensiz veya asimetrik

Göğüs implantlarınız sızdırıyor veya yırtılıyor

Göğüs implantlarınız çok eski (15 yıl veya daha fazla)

Meme Protezi Değişimi Nasıl Yapılır?

Salin implant rüptürü ile çoğu hasta, bir memenin zamanla küçüldüğünü ve sütyeni eskisi gibi doldurmadığını fark edecektir. Zamanla, salin implantı tamamen sönecektir. Bu duruma bağlı olarak günler, haftalar ve hatta aylar boyunca gerçekleşebilir. Tuzlu su zararsız olduğu ve vücut tarafından emildiği için genellikle ağrılı değildir. Tuzlu meme implantı sızıntısı genellikle bir plastik cerrah tarafından yapılan değerlendirme ile doğrulanabilir. Bazen, salin implant yırtılmasını teşhis etmek için mamogram, ultrason veya MRI gibi ek bir test yapılabilir.

Salin implantın değiştirilmesi, ilk meme implantı ameliyatı için kullanılanla aynı kesi kullanılarak mümkün olan en kısa sürede yapılmalıdır. Genellikle implant değiştirme ameliyatı, ilk meme büyütme prosedüründen daha az ağrılı ve daha hızlı iyileşme avantajına sahiptir. Meme implantı değiştirme ameliyatı ile implantı aynı boyuttaki implantla değiştirebilir, daha büyük veya daha küçük olmasını tercih edebilirsiniz.

Salin implant yırtılması, memenin belirgin şekilde küçülmesine neden olurken, silikon meme implantlarınız varsa, implantta sızıntı veya yırtılma olup olmadığını anlamak daha zor olabilir. Silikon jel sızıntı alanında kalma eğilimindedir, bu durumda implantın hacmi yaklaşık olarak aynı kalır ve meme büyüklüğünüzde bir değişiklik fark etmeyebilirsiniz. Orijinal meme implantı kesiğinizi kullanarak, sızıntı yapan silikon implant ve herhangi bir serbest silikon jel çıkarılarak yeni silikon implant yerleştirilebilir. Genellikle bu meme revizyon ameliyatı, orijinal meme büyütme ameliyatından daha kolay ve daha az ağrılıdır.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara