Liposuction Ameliyatı Sonrası Korse Kullanımı

Liposuction Ameliyatı Sonrası Korse Kullanımı

Kilo alımı, hamilelik, yaşlılık ve ideal kiloyu koruyamama gibi  nedenlerden dolayı vücudun belirli bölgelerinde inatçı yağlar oluşabilmektedir. Bu inatçı yağları vücuttan uzaklaştırmak için ise dengeli beslenmek ve düzenli egzersiz yapmak yeterli olmayabilir. Bu noktada devreye yağ aldırma yani liposuction uygulaması girmektedir. Liposuction günümüzün en çok tercih edilen estetik uygulamalarının başında gelen bir vücut şekillendirme işlemidir aslında. Kişinin kurtulamadığı yağlar vücuttan uzaklaştırılarak bir nevi vücut hatları yeniden ortaya çıkarılmaktadır.

Liposuction uygulamasında yağlar parçalanmakta ve o şekilde vücuttan dışarıya çıkarılmaktadır. Genel veya lokal anestezi altında uygulanabilen liposuction içi boş knaüller ile deri altındaki yağları parçalar ve sonrasında onları emerek dışarıya atılmasını sağlar. Çoğu kişi liposuction uygulamasının bir kilo verme yöntemi olduğunu ve hayat düzeninde hiçbir değişiklik yapmadan kilolarından bu yöntemle kurtulabileceğini düşünüyor. Ancak liposuction uygulaması kesinlikle bir kilo verme yöntemi değildir. Sadece kilo verilmesine rağmen kurtulması mümkün olmayan yağların vücuttan alınması ve vücudun şekillendirilmesi amacıyla kullanılmaktadır.

Liposuction Sonrası Korse Kullanılmalı mı?

Liposuction uygulaması hangi teknikle uygulanırsa uygulansın kapalı bir alandan yağı vakumlayarak alma işlemidir. Liposuction uygulaması sonrasında korse kullanılıp kullanılmamasına dair bazı hipotezler ortaya atılsa da liposuction sonrasında korse kullanımı bölgenin şişmesini sınırlayarak hastaya rahatlık vermektedir. Günümüzde korseler oldukça ince yapıda ve çok sıkmaya gerek kalmadan işlevini yerine getiren malzemelerden üretilmektedir. Uygulama sonrasında daha kısa sürede iyileşmek ve vücudun daha az ödem toplamasını sağlamak için korse kullanımı şarttır. Korse gün içinde daha fazla kullanılacak, geceleri ise hasta isterse korsesini çıkarabilecektir.

Liposuction Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Liposuction uygulamasının ardından aynı gün veya bir sonraki gün taburcu olmak mümkündür. Hastalar uygulanan tekniğe göre liposuction sonrasında 2 haftaya kadar normal iş hayatına dönebilir. İşlemin yapıldığı alanda ödem ve karıncalanma hissinin olması normaldir. Üç hafta sonunda ise vücut şeklini bulur ve hasta artık vücudunun yeni şekline alışmaya başlar.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara