Göğüsler kadınlığın sembolüdür. Bir kadın göğüslerinin görünümü konusunda güvensiz olduğunda, genel olarak kendine güvenini ve benlik imajını etkileyebilir. Bu, özellikle göğüsler sarkıyorsa veya areolalar genişliyorsa geçerlidir; bunlar bir kadının genel vücut şekli hakkında güvensiz hissetmesine neden olabilir. Göğüs dikleştirme ameliyatı ya da mastopeksi sarkık göğüsleri dikleştirmek, areolaların boyutunu küçültmek ve aşağı bakan meme uçlarını düzeltmek için yapılabilir. Bu cerrahi prosedür, bir kadının yaşlanma, hamilelik veya aşırı kilo kaybının etkilerini tersine çevirmesine yardımcı olabilir.

Meme Dikleştirme kimler İçin Uygundur?

Meme dikleştirme ameliyatı aşağıdaki durumları yaşayanlar için uygundur;

Hafif meme pitozu olan kadınlarda, meme altı kıvrımının altına oturan küçük bir alt meme dokusu vardır. Genel olarak, meme uçları hala iyi bir çıkıntıya sahiptir ve dışa dönüktür.

Orta derecede meme pitozu olan kadınlarda, meme altı kıvrımının altına oturan alt meme dokusunun önemli bir kısmı vardır. Meme uçları da aşağıyı göstermeye başlamış olabilir.

Şiddetli meme pitozu olan kadınların alt meme dokusunun çoğu, meme altı kıvrımının altında oturur. Meme uçları sarkmaya ve yere doğru bakmaya başlamış olacaktır.

Meme Dikleştirme Faydaları

Kadınlar memelerinin genel kalitesini iyileştirmek için meme dikleştirme ameliyatını tercih ederler. Sarkan göğüsler yaşlı bir görünüme katkıda bulunabilir. Göğüs dikleştirme işleminiz sırasında göğüs dokusu, vücudunuzun doğal yapısına en uygun şekilde özel olarak şekillendirilir. Mümkün olan en gerçekçi sonuçları elde etmenin yanı sıra, sıkılığı geri kazandırmak da istenen görünme ulaşmanıza yardımcı olur.

Sarkan göğüsleri olan kadınlar, meme başı-areola bölgesinin de kötü konumlandırılmış olduğunu görebilirler. Bazı durumlarda, meme uçları zayıf bir çıkıntıya sahiptir ve yere doğru bakar. Diğerleri için genişlemiş areolalar dengesiz bir meme görünümü oluşturabilir. Göğüs dikleştirme işleminiz sırasında meme başı-areola kompleksleri yeniden konumlandırılabilir ve daha iyi bir görünüm ve daha doğal görünen sonuçlar için areolalar yeniden boyutlandırılabilir.

Sarkan göğüsleri olan birçok kadın da çekici bir hacimden yoksun olduklarını düşünüyor. Bu, göğüslerin sönük bir görünüm aldığı hamilelik veya kilo kaybından sonra yaygındır. Hem hacim artışı hem de daha genç göğüsler isteyen kadınlar için göğüs dikleştirme sırasında protez kullanılabilir. Bu işlemde, göğüslere boyut kazandırmak için implantlar kullanılır.

Meme Dikleştirmede Hangi Tür İmplantlar Kullanılır?

Kombine ameliyatlar için salin veya silikon implantlar mevcuttur. Seçtiğiniz implant tipi göğüslerinizin genel görünümünü etkileyebilir. Cerrahınız, konsültasyonunuz sırasında sizin için en iyi implantları önerecektir.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Mastopeksi sırasında doktorunuz kesilerin bir kısmını kullanarak, yara izlerini en aza indirmek için meme implantı kesisini seçer. Önce göğüs kasının altında cerrahi olarak bir göğüs implant cebi (implant için yer) oluşturur. İmplant daha sonra cebe yerleştirilir. Doktorunuz daha sonra implantların uygun konumunu, şeklini ve simetrisini doğrular. Memenin fazla derisinin alınması ile meme dikleştirme işlemine başlanır. İç meme dokuları manipüle edilerek implantın etrafında yeniden şekillendirilir. Son olarak, yeni meme oranlarına daha iyi uyum sağlamak için areolanın boyutu küçültülür ve kesiler kapatılır.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara